Спеціальні потреби

Естонський громадянин засуджений в Росії за шпигунство


Естон Кохвер
Естон Кохвер

Суд у Росії засудив співробітника естонських спецслужб Естона Кохвера до 15 років тюремного ув’язнення, визнавши його винним у шпигунстві.

Естонія стверджує, що Кохвер був викрадений невідомими озброєними людьми і перевезений через кордон в Росію.

За версією Росії, Кохвер був затриманий на її території після нелегального перетину кордону.

Псковський обласний суд у середу визнав Кохвера винним у шпигунстві, контрабанді зброї та порушенні прикордонного режиму.

Російські інформагентства наводять слова судді Юлії Уланової, що суд передасть знайдені у Кохвера готівкові гроші, пістолет і диктофон до ФСБ Росії.

Естонська влада стверджують, що Кохвер розслідував справу про контрабанду, до якої причетні агенти російського розвідувального відомства.

Міністр закордонних справ Естонії Марина Кальюранд заявила, що рішення суду не має принципового значення для Естонії.

«Ставлення Естонської Республіки та уряду було і залишається однаковим – затримання Кохвера на території Естонії було незаконним, і все, що відбувалося з ним і відбувається після цього, є незаконним», – зазначила Кальюранд.

За словами Кальюранд, естонська сторона постійно спілкується через дипломатичні канали з партнерами з Європейського Союзу і НАТО.

«Наші партнери і наші друзі стежать за процесом і стежать дуже уважно», – зазначила глава естонського МЗС.

Глава дипломатії ЄС Федеріка Моґеріні назвала затримання Кохвера «явним порушенням міжнародного права» і закликала Росію негайно звільнити його і повернути Естонії.

«Пан Кохвер був позбавлений права на справедливий суд, – йдеться в заяві Могеріні. – Його справа не слухалася публічно, естонський консул не був допущений на слухання, і пан Кохвер були позбавлений права на адекватну юридичну допомогу».

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

XS
SM
MD
LG