Спеціальні потреби

Рада Федерації дала згоду на використання ВПС Росії в Сирії


Сергій Іванов

Про це заявив глава адміністрації російського президента Сергій Іванов. Питання було внесено у верхню палату Володимиром Путіним.

Рада Федерації Росії на своєму засіданні в середу дала Володимиру Путіну «зелене світло» на використання російських збройних сил в Сирії.

Згідно з Конституцією, вирішення питання про можливість використання збройних сил Російської Федерації за межами території країни знаходиться в компетенції верхньої палати парламенту.

Раніше Кремль офіційно повідомив про те, що такий запит був направлений парламентаріям президентом Путіним.

Засідання пройшло в закритому для преси режимі, проте відразу ж після засідання голова адміністрації президента Сергій Іванов заявив, що мова йде саме про застосування російських військ у Сирії, і мається на увазі тільки авіацію.

«Йдеться виключно про операції військово-повітряних сил Російської Федерації. Як уже говорив наш президент, використання військовослужбовців на землі виключено, і військовою метою операції є повітряна підтримка сирійських урядових сил в їхній протидії ІДІЛ» - повідомив Іванов.

Він додав, що Росія, беручи участь у військових діях на території Сирії, керується своїми інтересами.

«Кількість громадян Росії і вихідців з країн СНД, які приєднуються, на превеликий жаль, до терористичної організації ІДІЛ, росте не щодня, а щогодини, - повідомив Іванов. - Йдеться вже не про десятки, чи не про сотні, а про тисячі таких росіян».

Іванов також повідомив, що з проханням про надання військової допомоги до керівництва Росії звернувся особисто президент Сирії Башар аль-Асад.

Голова кремлівської адміністрації підкреслив, що Росія буде вести свої дії в Сирії відкрито.

«Всі наші партнери і союзники, хотів би це підкреслити, сьогодні будуть проінформовані про прийняте рішення, а щодо військових відомств, напевно, їм буде передана і специфічна інформація», - сказав він.

Пізніше прес-секретар президента РФ Дмитро Пєсков пояснив, що основне завдання Росії в Сирії - «це боротьба з тероризмом та підтримка легітимної влади Сирії в боротьбі з тероризмом і екстремізмом».

Йдеться виключно про операції військово-повітряних сил Російської Федерації.
Сергій Іванов

Пєсков також вказав, що Росія буде єдиною країною, що здійснює операцію в Сирії на легітимній основі - на прохання влади цієї країни.

«Використання збройних сил на території третіх країн взагалі можливо або резолюцією Ради Безпеки ООН, або на прохання легітимного керівництва цієї країни, - пояснив прес-секретар Кремля. - У даному випадку Росія фактично буде єдиною країною, яка здійснюватиме цю операцію на легітимній основі, а саме на прохання легітимного президента Сирії».

Між тим посольство США в Москві нагадало, що позиція США полягає в тому, що президент Асад не є невідповідним партнером у боротьбі з тероризмом.

«Я б хотів підтвердити, що коли президент Обама зустрівся з президентом Путіним, вони погодилися, що у США і Росії є спільний інтерес у боротьбі з ІДІЛ в Сирії, - заявив «Інтерфаксу» офіційний представник посольства США Вільям Стівенс. - Вони домовилися про необхідність створити канал між військовими, щоб уникнути непорозумінь між коаліцією і Росією. Але наша позиція зрозуміла: президент Асад невідповідний партнер для боротьби проти терору і екстремізму в Сирії».

Дивіться також: Обама уточнив, що може бути у Сирії з Путіним

Обама уточнив, що може бути у Сирії з Путіним. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:18 0:00

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG