Спеціальні потреби

Росія незадоволена угодою України з Westinghouse


Росія попередила, що підписана Україною угода про закупівлю американського ядерного палива для реакторів радянського виробництва може призвести до аварії.

Прем’єр-міністр Арсеній Яценюк повідомив у вівторок, що Україна досягла угоди з компанією Westinghouse про постачання ядерного палива для зменшення залежності від російських поставок.

Російське МЗС засудило угоду як «небезпечний експеримент», який «ставить під загрозу безпеку та здоров’я українських громадян і народів Європи».

У повідомленні МЗС стверджується, що продукція американської компанії не відповідає вимогам щодо якості палива для ядерних реакторів, які працюють в Україні.

«Схоже, уроки чорнобильської трагедії не навчили київської влади відповідального і науково обґрунтованого підходу до використання атомної енергії», – йдеться в заяві російського МЗС.

Аварія на Чорнобильській АЕС стала результатом конструкційних недоліків радянського реактора в поєднанні з серйозними помилками, допущеними персоналом станції.

Російське зовнішньополітичне відомство звинуватило Київ у тому, що він приносить ядерну безпеку на догоду політичним амбіціям, в умовах коли «можливості країни з реагування на надзвичайні ситуації істотно обмежені».

У заяві компанії Westinghouse, випущеному у вівторок, говориться, що вона «працює на українському ринку з 2003 року, і привносить на нього диверсифікацію поставок, глобальний передовий досвід та технології».

«Паливо Westinghouse в даний час надійно і ефективно використовується на Південноукраїнській АЕС без будь-яких збоїв у роботі», – заявляє компанія.

Тим часом, українська влада у вівторок спростували повідомлення про витік радіації на Запорізькій АЕС – найбільшій АЕС в Європі, що з’явилися в прокремлівських ЗМІ.

Інформаційний портал LifeNews опублікував документи, які нібито виходили від Державної служби України з надзвичайних ситуацій (ДСНС) і показували, що витік на АЕС призвів до перевищення допустимих норм радіаційного фону в 16 разів.

Представники ДСНС, Міністерства енергетики і самої АЕС заявили Reuters, що ніякого витоку не було.

«Станція працює у звичайному режимі, жодних інцидентів не було», – заявив представник Міністерства енергетики. При цьому чиновники не змогли прокоментувати справжність документів, опублікованих LifeNews.

Reuters не вдалося отримати незалежне підтвердження інформації, що міститься в документах.

XS
SM
MD
LG