Спеціальні потреби

Південна Корея ставить на розвиток нових джерел енергії


Південна Корея ставить на розвиток еко-енергетики
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:17 0:00

Південна Корея ставить на розвиток еко-енергетики

Південна Корея – один з найбільших у світі споживачів та імпортерів енергії. Уряд планує побудувати нові АЕС, аби задовольнити зростаючий попит на електроенергію. Але в деяких південнокорейських містах вірять, що відновлювальна енергія – кращий шлях до енергетичної незалежності.

Міська ратуша Сеула після ремонту стала екологічно чистою. На її даху встановлено понад 1000 сонячних батарей, які підігрівають воду у приміщенні. Кук Джон Ен, який очолює відділ енергетики міської адміністрації, говорить, що дах забезпечує 28% енергетичних потреб будинку. Але, каже він, ще більш важливе – символічне значення:

У глобальному потеплінні винні люди - вчені
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:41 0:00
«Ми хочемо заохотити приватний сектор інвестувати у відновлювальну енергію. Ми хочемо їм показати, що, якщо міська адміністрація використовує сонячні батареї, то і вони можуть».

Південна Корея має обмежені природні ресурси. За даними Світового банку, країна імпортує 82% енергії, яку споживає. Це переважно нафта та вугілля.

Парк Джі Юнг, експерт з питань енергетики, говорить, що розвиток зелених технологій є одним зі шляхів зменшити енергетичну залежність країни:

«Відновлювальні джерела енергії абсолютно необхідні для Кореї, аби підтримувати існуючий рівень розвитку та якості життя».

Парк говорить, що такі проекти, як у міській ратуші, є важливими, але їх недостатньо, аби задовольнити усі енергетичні потреби країни.

Сонячні батареї будуть дешевшими, а не кращими
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:33 0:00
Атомні електростанції виробляють приблизно третину всієї електроенергії Південної Кореї. На сьогодні в Кореї працюють 23 блоки АЕС, а протягом наступного десятиліття уряд планує побудувати ще дев’ять. Ядерні реактори залишаються важливими для енергетичної безпеки країни.

Кім Джон Кун – президент Корейського ядерного товаривства. Незважаючи на зростання занепокоєння щодо атомної енергії після катастрофи на АЕС Фукусіма, Кім говорить, що реактори є найменш шкідливими для навколишнього середовища:

«Викиди вуглекислого газу в атмосферу на атомному заводі становлять лише 10 грам на кіловат-годину. Викиди з переробки рідкого природнього газу у 55 разів більші. Ось чому ядерна енергія є чистою енергією. Звичайно, залишаюються занепокоєння щодо безпеки, але, якщо вони вирішені, ядерна енергетика найчистіша».

НАСА мірятиме температуру сонця 2 роки
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:00 0:00
Виникали побоювання щодо безпеки і деяких південнорейських реакторів. Торік робота трьох реакторів була призупинена після того, як були викрити факти підробки сертифікатів безпеки. Кілька державних працівників були звільнені або ув’язнені через хабарі, отримані від постачальників комплекуючих для АЕС.
А в міській ратуші Сеула, Кук Джонг Ен говорить, що скандали та занепокоєння щодо безпки АЕС роблять сонячні батареії та інші зелені технології тим більш привабливими:

«Ця технологія розвивається дуже швидко і отримує підтримку уряду. Я думаю, що в майбутньому відновлювальна енергія витіснить ядерну та інші не відновлювальні джерела енергії».

І коли це станеться, говорить Кук, Південна Корея справді стане енергетично незалежною країною.

XS
SM
MD
LG