Спеціальні потреби

Пентагон анонсував роботу над тканинами, здатними "бачити, чути, зберігати енергію"


Міністр оборони США Ештон Картер

Адміністрація Барака Обами заявила про створення інноваційного центру, який спеціалізуватиметься на революційних волокнах та тканинах подвійного застосування. Про це йдеться у прес-релізі на сайті Білого дому.

Запуск Інноваційного центру революційних волокон та тканин у Кембриджі очолює консорціум із 89 виробників, університетів та неприбуткових організацій, організований всесвітньо відомим Массачусетським технологічним інститутом (MIT) за підтримки Міноборони США, а його робота покликана "забезпечити лідерство США у галузі виробництва інноваційних тканин".

"Ці революційні технічні тканини з широким спектром застосування можуть бути частиною одягу пожежників, невразливого до найгарячішого полум'я; дозволять втілити сенсорні функції розумного годинника у легкій матерії; або визначатимуть, коли пораненому солдату необхідна перев'язка", - пише сайт Білого дому про здатності інноваційних тканин на створенні та виробництві яких буде зосереджена робота центру.

"Установа об'єднає нетрадиційних партнерів з тим, щоб інтегрувати волокна та пряжі з інтегральними мікросхемами, cвітлодіодами, сонячними батареями та іншими технологіями для створення матерій та тканин, які можуть бачити, чути, відчувати, спілкуватись, зберігати енергію, регулювати температуру, відстежувати стан здоров'я та ін.,"- наводить додаткові подробиці щодо роботи центру сайт Пентагону.

"Наприклад, центр поєднає такі компанії, як провідний виробник аудіоприладів Bose, ІТ гігант Intel, виробник нановолокон FibeRio та виробників матерій та їх споживачів, як то Warwick Mills, Buhler Yarnsта New Balance. Таким чином інститут пришвидшить обмін технологіями для уможливлення революційних комерційних та військових продуктів, як то мобільне тимчасове житло (шатри, палатки та ін - прим. ГА) із вбудованими у саму тканину функціями генерації та збереження електрики, або ультра-ефективні, енергозберігаючі фільтри для авто та уніформу здатну регулювати температуру та визначати хімічні та радіоактивні загрози, щоб попередити військових та рятувальників", - зазначає сайт Міноборони США.

Загальний обсяг інвестицій у центр складає 300 мільйонів доларів, з яких 75 надається урядом США.

"Нова установа стала вже 8 інноваційним центром, створеним за підтримки адміністрації президента США Барака Обами, в рамках його плану створити Національну мережу інновацій у виробництві (NNMI) із щонайменше 15 центрами по всій країні", - повідомляє сайт президента США.

Дивіться також: Ці методи лікування раку якісно відрізняються від традиційних

Ці методи лікування раку якісно відрізняються від традиційних. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:39 0:00

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG