Спеціальні потреби

Посол США з питань кримінального правосуддя порівняла розслідування воєнних злочинів в Україні з Нюрнберзьким трибуналом 


Послиня США з питань кримінального правосуддя Бет ван Шаак на брифінгу 16 червня у Вашингтоні розповіла про міжнародне розслідування військових злочинів в Україні. Його масштаби та міжнародний консеснсус вона порівняла із ситуацією під час Нюрнберзького трибуналу.

«Світ все більше об'єднується щодо питання важливості правосуддя та підзвітності а також глобальної реакції на те, що відбувається в Україні. Це момент нового Нюрнберга, коли консенсус у міжнародному співтоваристві неймовірно сильний», - зазначила Бен Ван Шаак.

Послиня США з питань кримінального правосуддя Бет ван Шаак
Послиня США з питань кримінального правосуддя Бет ван Шаак

Вона продовжила: “Ми не бачили такого з часу - було кілька схожих моментів - після Нюрнберга ми бачили таке тільки всередині 90-х років, після закінчення "холодної війни" та розпаду Радянського Союзу. Тоді Росія стала дуже конструктивним членом міжнародної спільноти. У Раді Безпеки ООН зростала здатність діяти: навмисне був створений трибунал щодо ситуації в колишній Югославії та Руанди. Зараз ми бачимо третій період, коли є консенсус на такому рівні”.

Представниця Державного департаменту повідомила, що США мають у своєму розпорядженні підтверджені відомості про військові злочини в Україні.

За її словами, жорстокість росіян не стосується якогось конкретного регіону України, “це швидше практика у всіх областях, де діяли російські війська”. Послиня Бет ван Шаак наголосила на крайній жорстокості російських військових.

«Коли журналісти та правозахисники, а також інші люди отримали доступ до районів, де діяли російські війська, які потім відступили, ми побачили насильство справді іншого ґатунку. Там було значно більше насильства щодо окремих людей: ми бачили тіла зі слідами тортур, людей, яких стратили зі зв'язаними за спиною руками, чули жахливі повідомлення про сексуальне насильство щодо жінок і дівчаток. І кількість цих звинувачень продовжує зростати», - розповіла журналістам посолка США з питань глобального кримінального правосуддя.

Сполучені Штати допомагають Генеральній прокуратурі України розслідувати військові злочини в Україні та фінансують міжнародні зусилля із розслідування цих фактів.

Представниця Держдепу також нагадала, що в Україні продовжує працювати прокурор Міжнародного кримінального суду Карім Хан.

25 травня, Сполучені Штати разом з Євросоюзом і Великою Британією створили Консультативну групу з питань жорстоких злочинів (Atrocity Crimes Advisory Group), з метою допомоги підрозділу з питань воєнних злочинів Генеральної прокуратури України (ГПУ) документувати, зберігати та аналізувати докази воєнних злочинів та інших звірств, щоб притягнути винних до кримінальної відповідальності.

31 травня прокурор Міжнародного кримінального суду (МКС) Карім Хан заявив про план відкрити офіс в Києві. За даними Reuters, в Україні працюють 42 слідчих, криміналістів та персоналу підтримки з МКС.

Дивіться також: Тюрма, в якій сидів Степан Бандера

Як виглядала нацистська тюрма, в якій сидів Степан Бандера. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:31 0:00

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG