Спеціальні потреби

Уперше доведено, що розлучення мають сезонний характер


Учені Вашингтонського університету помітили чіткі тенденції в позовах на розлучення, які мають два піврічні цикли з піком у березні та серпні.

Дослідження, представлене в неділю на щорічній зустрічі Американської соціологічної асоціації у Сіетлі, показує зв'язок між «домашнім ритуальним» календарем і готовністю людей розірвати шлюб.

Науковці Джулі Брайнс та Браян Серафіні стверджують, що кількість позовів на розлучення різко зростає через певний час після закінчення зимових та літніх свят. Брайнс пояснює це тим, що свята є священним часом для сімей, і на розлучення під час цього періоду накладається табу.

Розлучення після свят відображають невиправдані очікування подружжя.
Американські вчені

«Люди схильні зустрічати свята з завищеними очікуваннями, незважаючи на розчарування, які вони могли мати протягом минулих років», – говорить Брайнс. «Вони відображають періоди в році, коли є очікування чи можливість для нового початку, нового старту, чогось іншого, переходу в новий період життя. Це як цикл оптимізму в певному сенсі».

Свята також супроводжуються стресом і мають властивість відкривати тріщини в шлюбі. Дослідники впевнені, що тренди, відкриті ними, відображають розчарування, яке відчувають люди від своїх половинок, що не виправдовують їхні очікування.

Літній пік обґрунтовується також наближенням шкільного навчального року, у той час як весняний – довшими днями та підвищенням активності, що спричинює зміни настрою. Ці самі чинники впливають на зростання рівня самогубств після закінчення зими.

Мінливий настрій навесні штовхає людей до насильства, розірвання шлюбу і самогубств.
Результати досліджень

Науковці розпочали дослідження з метою розкрити наслідки економічного спаду, тому встановлення зав’язків між зміною сезонів та заявами на розлучення було несподіваним для них. Спочатку вчені аналізували заяви на розлучення у штаті Вашингтон, але пізніше змогли підтвердити тенденцію в чотирьох інших штатах.

Диіться також: Facebook погіршує особисті стосунки та оцінки у школі - результати дослідження

Facebook погіршує особисті стосунки та оцінки у школі - результати дослідження. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:02 0:00

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG