Спеціальні потреби

Тиснути на Росію задля повернення 20 тисяч українських дітей з Росії закликав у Конгресі український генпрокурор Андрій Костін


Генеральний прокурор України Андрій Костін у Комітеті Палати представників Конгресу США у закордонних справах під час слухань щодо воєнних злочинів, скоєних Росією в Україні, у середу, 19 квітня 2023 року, на Капітолійському пагорбі у Вашингтоні. (AP Photo/Jacquelyn Martin)
Генеральний прокурор України Андрій Костін у Комітеті Палати представників Конгресу США у закордонних справах під час слухань щодо воєнних злочинів, скоєних Росією в Україні, у середу, 19 квітня 2023 року, на Капітолійському пагорбі у Вашингтоні. (AP Photo/Jacquelyn Martin)

Україна закликає до міжнародного тиску на Росію задля повернення додому українських дітей. Про це під час слухань у Конгресі США заявив генпрокурор України Андрій Костін.

Це легко, якщо вони захочуть це зробити. Є міжнародне законодавство, яке може бути використано для повернення дітей через треті країни, через міжнародні організації
Андрій Костін

За інформацією української Генпрокуратури, близько 20 000 українських дітей було примусово депортовано з України на територію Росії за час з початку широкомасштабної агресії, і тільки незначна частина з них повернулася додому.

«Потрібний сильний, єдиний тиск на російське керівництво, щоб повернути українських дітей додому. Це легко, якщо вони захочуть це зробити. Є міжнародне законодавство, яке може бути використано для повернення дітей через треті країни, через міжнародні організації, до їхніх сімей та до своєї країни», – сказав Костін у середу у Вашингтоні.

Він сказав, що закликає всіх лідерів порушувати це питання щодня, використовуючи їхній вплив на міжнародній арені, «щоб росіяни повернули наших дітей додому».

За його словами, «історично важливо», що перший ордер на арешт, виданий Міжнародним кримінальним судом (МКС) за звинуваченням у воєнних злочинах, скоєних під час цієї повномасштабної агресії, було видано проти чинного президента Російської Федерації Володимира Путіна і, як сказав Костін, «уповноваженої з прав дитини у лапках» Марії Львової-Бєлової.

«Тепер увесь світ побачив, що Путін є підозрюваним у воєнному злочині, і тиск на нього та його уряд, щоб повернути наших дітей, має бути по всьому світу, включно з країнами Світового Півдня та інших, які досі намагаються бути нейтральними, або намагаються тиснути руки Путіну та його режиму. Вони мусять побачити, що Путін є підозрюваним у воєнному злочині примусових депортацій та викрадення українських дітей», ­– сказав Костін.

Генпрокурор України свідчив в Конгресі США у середу під час спеціальних слухань під назвою «Викриття злочинів Путіна: докази російських воєнних злочинів та інших звірств в Україні» в комітеті Палати представників Конгресу США із закордонних справ.

Свідчення на цих слуханнях також надали двоє свідків, які стали жертвами воєнних злочинів – жінка, яка пережила окупацію в Херсонській області, та підліток, якого примусово депортували до Росії. Від імені підлітка говорила його адвокатка.

Слухання в Комітеті з міжнародних справ Палати представників США, покликані привернути увагу законодавців до подій в Україні та наголосити на необхідності переслідування винуватців у злочинах.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Форум

XS
SM
MD
LG