Спеціальні потреби

Менше грошей на лікарні і дороги, більше - на війну в Україні і "патріотичне виховання" - Reuters про проект бюджету Росії на 2023


Церемонія спущення на воду атомного криголаму "Якутія", Санкт-Петербург, 22 листопада 2022. REUTERS/Igor Russak
Церемонія спущення на воду атомного криголаму "Якутія", Санкт-Петербург, 22 листопада 2022. REUTERS/Igor Russak

Росія планує витратити майже третину бюджету на наступний рік на оборону та внутрішню безпеку, одночасно скорочуючи фінансування для шкіл, лікарень і доріг. Так Москва залучає кошти на підтримку своєї війни в Україні, повідомляє Reuters.

За даними агенції, Москва витратить рекордні 155 мільярдів доларів на оборону та безпеку у 2023 році, враховуючи ймовірність повторної участі Володимира Путіна у виборах президента РФ у 2024 році.

Зокрема, видатки на роботу Державного слідчого комітету, прокуратури, пенітенціарної служби та відправленої в Україну Нацгвардії, порівняно з 2022 роком, зростуть на 50%.

"Бюджет - це інструмент фінансування воєнної кампанії, - вважає оглядачка Олександра Сусліна. - Підвищення пенсій та стипендій - незначні порівняно з тим, що мало б бути зроблено в Росії. Проблеми, які тягнуться десятиліттями, залишаються невирішеними".

Для прикладу, у новому бюджеті РФ видатки на "національну економіку", включаючи дороги, сільське господарство, дослідження і розробки, скоротяться на 23%, галузь охорони здоров'я отримає на 9% менше, а освіти - на 2% порівняно з 2022. Водночас, на 513% збільшиться фінансування "патріотичного виховання" у школах.

Бюджетна політика Росії відображає її намагання зміцнити свої воєнні зусилля в Україні, пише Reuters. Водночас, державний борг Росії продовжує зростати. Через санкції очікується, що наступного року дефіцит бюджету подвоїться до 3 трильйонів рублів, або 2% валового внутрішнього продукту. Аналітики вважають, що він може досягти 4,5 трильйонів рублів.

У 2023–2025 роках державний борг зростатиме швидше, ніж економіка країни, що вказуватиме на низьку ефективність використання запозичених коштів і завдаватиме удару по економічному розвитку, пише Reuters.

Форум

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG