Спеціальні потреби

Пентагон не передбачає "значних здобутків" Росії в Україні протягом року. У ЗСУ кажуть про спроби росіян оточити Бахмут


Українські військовики у Бахмуті, 27 лютого 2023. REUTERS/Yevhen Titov
Українські військовики у Бахмуті, 27 лютого 2023. REUTERS/Yevhen Titov

Пентагон не очікує, що Росія зможе здобути значні територіальні перемоги на полі бою в Україні найближчим часом. Про це під час слухань у Конгресі заявив заступник міністра оборони США Колін Кол.

"Можна буде побачити, як незначні території переходять під контроль іншої сторони в найближчі тижні та місяці. Я не думаю, що щось говорить про те, що росіяни можуть швидко рухатись по всій Україні та досягти значних територіальних здобутків впродовж цього року", - сказав Кол.

Тим часом американський телеканал CNN повідомив, що українські солдати в Бахмуті "описують погіршення ситуації на місці, оскільки російські сили продовжують чинити тиск для захоплення" міста: "Ситуація в Бахмуті зараз дуже складна, значно гірша, ніж офіційно повідомлялося".

Неназваний солдат спростував для каналу твердження РФ, що українські сили в Бахмуті були відрізані й не змогли отримати запаси в місто. Однак він повідомив, що на північному напрямку росіяни здійснили найбільше просування. Поселення "Хромове є ключовим для захисту міста. Коли воно буде захоплене, лише одна дорога Бахмут-Костянтинівка залишиться для постачання міста. Вона вже під вогнем ворога, і якщо ворог її захопить, поповнення запасів стане неможливим".

Попри це, військовик заявив, що українські сили будуть захищати місто до останнього. "Ми всі розуміємо, що ми тримаємося і вмираємо, щоб виграти час для контрнаступу навесні, - сказав він. - Ми не можемо здати жодне місто без бою".

Як заявив нині командувач Сухопутних військ Збройних Сил України генерал-полковник Олександр Сирський, "ситуація в районі Бахмута вкрай напружена. Попри суттєві втрати, ворог кинув у наступ найбільш підготовлені штурмові загони "Вагнера", які намагаються прорвати оборону наших військ та оточити місто".

У зведенні Генштабу ЗСУ повідомляється, що на Бахмутському напрямку росіяни продовжують вести наступ та не припиняють штурмувати місто Бахмут, однак українські сили вкотре відбили спроби наступу РФ.

У статті використано матеріали Reuters

Форум

XS
SM
MD
LG