Спеціальні потреби

Щонайменше 10 журналістів загинуло в Україні під час війни – Міжнародний інститут преси


Логотип Міжнародного інституту преси
Логотип Міжнародного інституту преси

Щонайменше 10 журналістів загинуло в Україні під час виконання службових обов’язків з часу повномасштабного вторгнення Росії в Україну.

Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram.

Інститут, із штаб-квартирою у Відні, також зареєстрував понад 100 випадків фізичних нападів і загроз безпеці журналістів в Україні, десятки медійників, які висвітлювали війну, потрапляли під вогонь чи обстріли Росії.

Міжнародний інститут преси (IPI) загалом задокументував понад 900 випадків фізичних нападів, цензури, переслідувань, арештів та інших порушень свободи преси в Україні та у Росії з початку війни. Російські сили відповідальні за 80% таких погроз, ще в 10% відповідальний невідомий, кажуть дослідники, хоч і зазначають, що до цієї цифри увійшли кібернапади, які, за повідомленнями, походять з Росії.

У Росії задокументовано понад 600 порушень свободи ЗМІ з початку війни, включаючи 160 арештів журналістів і 187 випадків блокування новинних сайтів за повідомлення про війну.

«Наші дані підтверджують, що в цій загарбницькій війні проти України ЗМІ є однозначною мішенню російських сил і влади. Серед зростаючого списку звірств і незлічених людських страждань, загарбницька війна Путіна проти України завдала особливо важких збитків журналістам і незалежним ЗМІ регіону», – каже виконавчий директор IPI Фране Мароєвіч.

Форум

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG