Спеціальні потреби

"Роботів-вбивць" обговорили в ООН. Активісти закликають діяти


Eagle Prime - гігантський робот зроблений MegaBots Inc., кампанією, що виробляє величезних роботів для боїв
Eagle Prime - гігантський робот зроблений MegaBots Inc., кампанією, що виробляє величезних роботів для боїв

В ООН вперше обговорили застосування повністю автономних летальних бойових систем, відомих як "роботи-вбивці". Під час 5-ти денного засідання, робоча група країн ООН розглянула застосування Конвенції ООН зі звичайного озброєння задля регулювання "роботів-вбивць".

Технології настільки розвинулась, що скоро постане зброя, яка буде вбивати без контролю людини, попереджають науковці.

Це не будуть «термінатори», заявив Пітер Асаро з кампанії "Зупиніть роботів-вбивць" виданню National Post, пояснивши, що людиноподібні роботи – не практичні і коштовні. Йдеться про повітряні та водні роботи, так як вони матимуть менше перепон при пересуванні.

Насправді, перші роботизовані системи вже використовуються як, наприклад Samsung SGR-1 – це робот Sentry, розміщений на башті, має автомат та камеру. Він використовується в демілітаризованій зоні урядом Південної Кореї і обслуговується людиною, - наголосив Асаро.

Ще є ізраїльська система, яка являє собою джип, що їздить вздовж стіни периметру, зазначає Асаро.

Певні системи ще розроблюються і скоро будуть запроваджені – нове покоління повітряних дронів є більш автономними в своїх можливостях.

Кампанія "Зупиніть роботів-вбивць" заявляє, що 22 країни вже підтримали заборону такої зброї і перелік зростає. Ці країни вважають, що автоматизована зброя є повністю незаконною, адже кожне рішення про удар має приймати людина, повідомляє AFP.

"Через швидкий розвиток роботизованих збройних систем, які стають все більш автономними, Міжнародний комітет Червоного Хреста переконаний, що міжнародні обмеження є нагально необхідними, щоб вирішити фундаментальні юридичні та етичні питання", - зазначила голова Служби з питань зброї МКЧХ Кейтлін Лоуленд.

Наукова фантастика дозволяє уявити використання роботів для масових вбивств.

Активісти продемонстрували вражаюче відео, де зображено можливі загрози.

Потрібно чітко визначити, що означає "ефективний людський контроль на практиці", - зазначила Лоуленд.

Дивіться також: Що таке Twitter бот? Відео

XS
SM
MD
LG