Спеціальні потреби

Аутсорсинг чи бізнес? Українським ІТ-шникам нудно працювати «на дядька»


"Навколо мене – виставки компаній, які закликають розробників приєднатись до них. Багато з них працюють для закордонних клієнтів", - ділиться своїми враженнями від конференції стартапів на ІТ Арені у Львові західний оглядач Крис Ворд. Промовці вражали майстерністю презентацій нових тем в сфері нових технологій та бізнесу, - пише Ворд.

Львівська конференція стала найбільшою подією для стартапів в Східній Європі, - заявляють організатори.

"На другому поверсі – невелика кількість місцевих підприємців, безладно пояснювали свої ідеї - загалом, непогано виконані, однак, на дуже ранній стадії розробки", - говорить Ворд.

Між собою відвідувачі часто зауважували, що Україна (все ще) не дуже добре вправляється у запуску стартапів, - зазначає оглядач.

Відвідувачі, у спілкуванні з Вордом, пояснювали це тим, що концепція стартапів є новинкою для Східної Європи та України. Інші твердили, що українці не вміють "пітчити" (презентувати з метою залучення коштів) та пояснювати свої ідеї. Ще інші твердили, що українці не вміють поводитись з грошима і не знали б як справитись зі значним вливанням коштів з Заходу.

Така ситуація знайома і в інших країнах Східної Європи, - говорить Ворд.

На думку дослідника, причина криється в тому, що "країни, які є основним напрямком для аутсорсингу можуть пригальмовувати у підприємництві", адже сама робота аутсорсингу дуже зручна і люди не хочуть ризикувати, втілюючи власні ідеї.

Оплата кваліфікованих працівників в традиційних аутсорсингових компаніях, як правило, більша за середню в їх регіоні і умови праці часто кращі, ніж у місцевих компаній, - розмірковує Ворд.

Все ж, існує ряд всесвітньо відомих українських стартапів:

Однак, навіть місцеві визнають, що це – небагато. Українці частіше засновують, або переводять свій бізнес за кордон, аніж створюють його в Україні.

"Більшість моїх співрозмовників переконані - прийшов час для більшого", - пише Ворд. Серед переваг, Ворд відзначив, що українці добре освічені, мають роки досвіду роботи з масштабними проектами для широкого кола користувачів і їм стає нудно працювати на когось. Іншими позитивами є низька вартість проживання, гарне, хоч і нестабільне географічне положення, і також посилення євроінтеграції, - переконаний оглядач.

Він, все ж, не радить очікувати допомоги держави у втіленні нових проектів. "Більшість таких проектів наступного десятиріччя, скоріш за все, будуть фінансуватись та провадитись приватними компаніями, адже держава має проблеми з забезпеченням базових витрат через корупцію та розрив між багатими і бідними", - зазначає він.

Незабаром, на Україну очікує розвиток ІТ-підприємництва, - переконаний дослідник.

Дивіться також: Астронавт НАСА Ренді Бреснік відповів на питання українців

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG