Спеціальні потреби

Незабаром на вулицях США з'являться роботи-патрульні


У США розпочались випробовування нового робота-патрульного. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:50 0:00

Фантазії голівудських режисерів реальністю. Відео

Роботи поліцейські. Зробити фантазії голівудських режисерів реальністю, обіцяють розробники американської компанії Knightscope. Вони уже розпочали випробовування нового робота - патрульного, який допоможе поліцейським підтримувати безпеку у торговельних центрах, на стадіонах та в університетських містечках Америки.

Те, що раніше було фантастикою стало на один крок ближче до реальності. Ці патрульні роботи змінять світ, - говорить Вільям Сантана Лі з Knightscope.

"На нашій планеті живе сім мільярдів людей. Незабаром нас стане 9 мільярдів. Правоохоронці та сили безпеки не можуть адекватно збільшити свій штат".

Тому на допомогу повинні прийти роботи, які стануть вухами та очима правоохоронців на вулицях. Під час показу в офісі своєї фірми, розташованої в Лос-Анджелесі, Лі демонструє, що саме бачить робот.

"Ви бачите трансляцію наживо, яку веде робот номер два. Ви хочете, щоб це була співпраця робота та людини. Нехай перші роблять важку монотонну обчислювальну працю, яка інколи буває й небезпечною, а люди нехай ухвалюють стратегічні рішення".

Висота робота півтора метри, вага – 136 кілограмів. Він може пересуватися у межах певного периметра. Роботи не мають зброї, однак обладнані камерами, які спостерігають за усім довкола як у день, так і вночі.

"Робот має оптичну систему розпізнавання символів на машині, яка опрацьовує 300 номерних знаків на хвилину", - говорить Вільям Сантана Лі.

Роботи можуть також виявити хімічну та біологічну зброю. Лі говорить, що лише одна присутність роботів може запобігти злочинним намірам.

Професор права Юджин Волох вважає, що роботи повинні використовуватись лише у межах закону.

"Якщо робот перебуває там, де міг би бути поліцейський і бачить тільки те, що поліцейський міг би бачити, то порушення приватності немає".

Волох говорить, що питання приватності стосується не лише роботів, але й поліцейських, які носять на собі міні камери.

"Одна з проблем, яку можуть підняти: «дивіться, я щось роблю у громадському місці. Я розумію, що якщо це незаконно, то поліція може заарештувати мене або виписати штраф. Однак, я не хочу, щоб це відео було оприлюднене і хтось, отримавши його, виклав би його в Інтернеті, від якого мені буде соромно чи ще щось». Цікаво подивитися, які закони ухвалять у штатах, щодо публічного доступу до подібних відеозаписів", - вважає Волох.

Вільям Сантана Лі каже, що незабаром у багатьох університетських містечках, торговельних центрах та на стадіонах можна буде побачити патрульних роботів. Він додає, що як у США, так і в багатьох інших країнах світу, є чимало бажаючих, які зацікавлені у цих футуристичних роботах-охоронцях.

Дивіться також: Реформу МОЗ вже погоджено зі Світовим банком - заступник міністра. Відео

Реформу МОЗ вже погоджено зі Світовим банком - заступник міністра. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:06:45 0:00

XS
SM
MD
LG