Спеціальні потреби

SpaceX відправив на МКС "колобка", який дає поради, висловлює співчуття космонавтам та літає


Вантажна космічна ракета SpaceX Dragon була запущена сьогодні з космодрому на мисі Канаверал у штаті Флорида на Міжнародну космічну станцію (МКС) із цінним вантажем із царини наукової-фантастики. Ракета "везе" робота із штучним інтелектом під назвою «СІМОН» - Інтерактивний мобільний супровід екіпажу".​

CIMON
CIMON

Бортпровідник завбільшки з волейбольний м’яч створений авіакосмічною компанією Airbus разом із IBM. Розробники «СІМОНа» кажуть, що він вміє слухати, розуміти, говорити, бачити, та навіть літати.

Такий експеримент може започаткувати тренд використання технологій для допомоги дослідникам – зокрема полегшити їх життя та роботу у космосі, виконуючи за них деякі рутинні справи.

Надрукований на 3D принтері, він має елементи із металу та пластику. Його «обличчя» це монітор із двома камерами, розрахований на те, щоб вести інтерактивні сесії із астронавтами знаходячись на рівні їх очей, коливаючись у повітрі. Дисплей може показувати та пояснювати інформацію та вказівки для наукових експериментів та ремонту.

CIMON2
CIMON2

«Метою проекту «CIMON» є вивчення поточних можливостей штучного інтелекту в складному середовищі, такому як Міжнародна космічна станція, щоб забезпечити найкращу підтримку людям у таких умовах», зазначив Матіас Бініок головний архітектор Watson Al технологій IBM в Німеччині, пояснюючи свою зацікавленість у проекті.

«CIMON» наприклад використовує Watson Al для обробки мови та картинок, знаходження конкретної інформації або знань, інтерпретації настрою та почуттів.

На дебютному етапі цього проекту, кажуть розробники, робот не матиме усіх передбачених можливостей, втім вони фокусуватимуться на ефекті соціальної взаємодії між астронавтом та емоційно-інтелектуальним помічником, який може відіграти надзвичайно важливу роль у далеких місіях на Марс або Місяць.

Дивіться також: Дослідники з Нідерландів вигадали, як для створення електричного струму можна використати силу Землі. Відео

  • 16x9 Image

    Ілона Войтович

    Продюсерка, репортерка. Займається діджиталізацією української служби «Голосу Америки» з 2016 року. Здобула диплом бакалавра журналістики та англійської мови університету Бернарда Барука (CUNY), паралельно отримуючи професійний досвід у провідних медіа-платформах нового покоління, таких як Elite Daily, POPSUGAR, журнал Dujour та інші.

    Ньюйоркиня львівського походження. Не уявляє життя без музики, друзів і журналістики.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Viber

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Viber

XS
SM
MD
LG