Спеціальні потреби

Путін перед візитом до Києва: Росія, Україна і Білорусь – це «один народ» (європейська преса)


Європейські газети продовжують інформувати про підготовку візиту глави Кремля і лідерів Сербії, Молдови в суботу, 27 липня, до Києва для спільного відзначення тут дати 1025-річчя Хрещення Русі. Оглядачі коментують слова Путіна, сказані ним у новому російському документальному фільмі «Друге Хрещення Русі» по російському каналу «Росія-1» про те, що «Росія, Україна і Білорусь складають єдиний простір, який об’єднують спільні вартості». Чимало аналітиків попереджають, що Київ у ці дні може зустріти православних політиків масовими демонстраціями протесту, як проти влади Януковича, так і проти «єдиного простору» Путіна. Тим часом багато впливових видань у Європі розмірковують над тим, що стоїть за терактами і вбивством мусульманина з Бірмінгема, ймовірно, українцем Павло Лапшиним. Преса інформує про гострі реакції на це мусульманської спільноти Великої Британії та запевнення влади Лондона про об’єктивне розслідування і покарання призвідців.

Польська Gazeta Wyborcza інформує, що лідери православних країн – Володимир Путін з Росії, Томислав Николич із Сербії та Ніколає Тімофті з Молдови – візьмуть участь у запланованих на суботу в Києві заходах до 1025-річчя Хрещення Русі. Незважаючи на заклики з боку патріарха Російської православної церкви не заполітизовувати цієї події, українська опозиції, супротивники путінсько-кирилівської ідеї «єдиного духовного простору», «Руського міра», обіцяють вивести у ці дні на вулиці Києва тисячі супротивників інтеграції в євразійські проросійські структури, для чого, на думку багатьох в Києві, й організовані ці торжества Кремлем. Польська газета цитує тут слова глави Кремля з нового документального фільму московського телеканалу «Росія-1» під назвою «Друге Хрещення Русі», де Путін заявив, що «Росія, Україна, і Білорусь складають єдиний простір, який об’єднують спільні духовні вартості». Путін навіть наголосив тут, що це «поважні чинники єдності народу» на цьому «великому європейському просторі». Газета з Варшави також нагадує оцінки, висловлені напередодні різними оглядачами, з приводу того, що, насправді, головна мета візиту Путіна до Києва – переконати Віктора Януковича згорнути програму євроінтеграції та повести Україну до проросійських євразійських структур під егідою Москви.

Московська «Независимая газета» також інформує, що українська опозиція обіцяє на ці вихідні в Києві масові протести, «сто тисяч Врадієвок». Йдеться, зокрема, про попередження з боку депутатів від партії УДАР (Сергій Каплін) з намірами вивести на вулиці столиці 100 тисяч людей. Також повідомляється про вимоги партії Юлії Тимошенко «Батьківщина» до Генпрокуратури – звільнити з-під варти лідера Врадіївської ходи в Києві Василя Любарця. Деякі з експертів не виключають, як цитує газета з Москви, що наростання напруження між народом та злочинною українською міліцією може призвести до «громадянської війни». Видання також попереджає, що напруження наростає якраз напередодні заполітизованих урочистостей з 1025-річчя Хрещення Русі, головну програму яких розроблено у Кремлі.

Лондонська The Times повідомляє про приїзд до Києва антитерористичних детективів із Скотланд ярду, які хочуть зібрати деякі деталі про особу аспіранта з Дніпропетровська Павла Лапшина, який вже постав у вівторок перед Вестмінстерським судом Лондона за обвинуваченням в організації та скоєнні трьох терактів (червень-липень) поблизу мусульманських мечетей Англії та вбивстві у квітні цього року 82-річного мусульманина з Бірмінгема. Газета цитує речника британської поліції про її намагання зібрати як можна більше фактів щодо цих злочинів, чим пояснюється поїздка антитерористичних детективів до України.

Ще одна британська газета – The Guardian – наводить чимало фактів про наростання протестів проти терактів поблизу трьох мечетей (ніхто не постраждав) і вбивства 82-річного Мохаммеда Салема (ймовіріно українцем Павлом Лапшиним) з боку мусульман Великої Британії. Зокрема, із закликами про «жорстку відповідь» на напади на мечеті виступила Рада мусульман Великої Британії. Її представники також закликали уряд в Лондоні дати сувору відповідь на ці теракти і покарати всіх організаторів цих дій. Газета друкує також заяву міністра внутрішніх справ Великої Британії Терези Мей, яка закликала до «об’єднаних зусиль у протистоянні екстремізмові».

Австрійська Die Presse розмістила матеріал про нові знущання в Україні над тваринами. Цього разу йдеться про нові протести європейської організації захисту тварин «Чотири лапи», яка докоряє австрійське відділення французької фірми Royal Canin в організації брутального цькування ведмедів мисливським собаками під час так званих мисливських змагань в Україні. Представники організації «Чотири лапи» звинувачують Royal Canin, яка виробляє і продає на ринках Європи їжу для собак і кішок, в організації таких нелегальних змагань із цькування ведмедів в Україні. Тут також розміщено відкрите відео, як доказ, з YouTube, яке було зняте на весні цього року на Вінничині. Тут видно, що так звана змагальна території, на який розлючені собаки атакують беззахисного ведмедя на ланцюгу, обмежена пластиковим стрічками із рекламою Royal Canin.

Передрук з "Радіо Свобода"

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

XS
SM
MD
LG