Спеціальні потреби

На святкуванні хрещення Русі Янукович здійснюватиме масовку – експерт


Київ – Заходи, присвячені 1025-річчю хрещення Русі розпочинаються у середу з літургії Свято-Андріє-Володимирському храмі. Цей захід організований Українською православною церквою Московського патріархату. Державні ж заходи, на яких будуть присутні представники усіх українських християнських церков, відбудуться 26 липня. У ці дні урочистості проводитиме і УПЦ Київського патріархату. А греко-католики святкуватимуть хрещення Русі у серпні. Експерти ж говорять про політичну складову святкувань.

На святкування до України приїдуть три президенти – Росії, Молдови та Сербії. Про це повідомив директор департаменту інформаційної політики МЗС Євген Перебийніс. За його словами, Міністерство продовжує відпрацьовувати питання участі глав низки інших держав.

«МЗС через свої дипустанови за кордоном передало запрошення від президента України Віктора Януковича і предстоятеля Української православної церкви митрополита Володимира на урочисті заходи в Києві главам низки держав і предстоятелям 15 помісних православних церков», – зазначив Перебийніс.

За інформацією ЗМІ, на святкування може приїхати і керівник «Газпрому» Олексій Міллер.

На державні заходи прийдуть всі

Серед заходів з нагоди святкування хрещення Русі, державних лише два – виставка «Велике і величне» у Мистецькому арсеналі і Урочиста академія у палаці «Україна». Ці заходи пройдуть 26 липня. На них будуть присутні представники усіх українських християнських церков. Цього дня до України прибудуть також предстоятелі і представники усіх православних помісних церков. За словами прес-секретаря голови УПЦ МП Георгія Коваленка, йдеться про предстоятелів дев’яти православних помісних церков, ще шість будуть представлені офіційними делегаціями.

«До нас прибудуть глави олександрійської церкви, єрусалимської церви, руської церкви, грузинської церкви, сербської церкви, болгарської церкви, кіпрської церкви, польської церкви та американської церкви, – розповідає Коваленко. – Будуть представники Константинопольського патріархату, антиохійської церкви, румунської церкви, еладської, грецької церкви, албанської і церкви чеських земель і Словаччини».

Київський патріархат має свої плани

На сайті президента є інформація лише про державні заходи. Але акредитацію на молебень, ініційований УПЦ МП, який відбудеться на Володимирській гірці у суботу, проводить Адміністрація президента. Як заявив Георгій Коваленко, окрім духовенства на заході будуть присутні президенти та офіційні державні делегації. Зважаючи на це, на молебень зможуть потрапити далеко не всі бажаючі. Тож Коваленко порекомендував віруючим подивитися його по телевізору, або ж послухати по радіо.
Заходи з відзначення 1025-ї річниці хрещення Київської Русі

Заходи з нагоди хрещення Русі проводить і Українська православна церква Київського патріархату.

«Буде традиційна молитви і богослужіння 27 липня увечері у Володимирському соборі. 28 липня зранку буде літургія і хресна хода до пам’ятника рівноапостольному князю Володимиру. Що ж до заходів інших конфесій, то на одні ми запрошення отримали запрошення, на інші – ні. Наприклад, Українська греко-католицька церква надіслала запрошення на освячення Собору Воскресіння. А на заходи Московського патріархату, ми не отримували запрошення», – сказав Радіо Свобода прес-секретар УПЦ КП Євстратій Зоря.

УГКЦ святкуватиме у серпні

Представники ж Української греко-католицької церкви будуть присутні на держаних заходах, сказав Радіо Свобода прес-секретар Львівської архієпархії УГКЦ Олег Панчиняк. Але свої заходи з цієї нагоди греко-католики проводитимуть у серпні.

«Звичайно, що за державним протоколом наші предстоятелі братимуть участь у всіх державних заходах. Але на рівні УГКЦ ми матимемо наше святкування 16-19 серпня. 18 серпня у ході святкування ми освячуватимемо наш патріарший собор».

Колишній глава УГКЦ Любомир Гузар у своїй колонці на «Українській правді» написав: що «Тисяча двадцять п’ять років – це не кругла дата, тому не зовсім зрозуміло, чому саме її вибрано для відзначення Хрещення. Дехто критикує цей вибір, вважаючи, що він має політичний підтекст».

І справді, 1025 років – дата не кругла, такі не відзначали навіть у царську добу, каже Радіо Свобода голова Української асоціації релігійної свободи Віктор Єленський. На його думку, це святкування задумувалося, як стартовий майданчик для президентської кампанії Віктора Януковича. Але Москві вдалося нав’язати свій сценарій.

«Москві вдалося переграти і нав’язати повністю московський сценарій, де у центрі подій президент Путін, патріарх Кирило з його «рускім міром», а український президент і його оточення здійснюють масовку. Таким чином буде святкування для начальства, тих, хто приїхав на цей захід з Москви і запрошених ними, тобто з Москви, офіційними особами, і друге святкування – для людей», – наголошує релігієзнавець.
Передрук з "Радіо Свобода"

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

XS
SM
MD
LG