Спеціальні потреби

Чому в Україну їдуть Путін і Лукашенко? (Огляд преси)


Київ – Україна входить до першої десятки країн щодо виведення грошей в офшори. Але якщо президент України Віктор Янукович підпише закон про трансфертне ціноутворення, то з 1 вересня в країні дещо може змінитися, зауважує газета «День». Будуть забезпечені не лише додаткові надходження до бюджету (за розрахунках Міндоходів, це 20 мільярдів гривень за три роки, тоді як через використання таких схем бюджет щороку втрачає майже 100 мільярдів). Експерти видання вважають, що цей документ ще й підведе риску під періодом первинного і не дуже законного накопичення капіталу в Україні. Можуть дещо послабшати позиції і вплив олігархів, оскільки закон спрямований здебільшого проти великих компаній, які використовують зазвичай для мінімізації оподаткування всілякі офшорні схеми. Фінансово-промислові групи, яких, за даними видання, в Україні нині налічується 16, та й інший великий бізнес, нові віяння не можуть не хвилювати, тому що 60% українського бізнесу перебуває в офшорах. Усіх непокоїть, як здійснюватиметься і чи здійснюватиметься повернення капіталів в Україну. Докладніше про це йдеться в статті «Прощавай, офшоре!».

На святкування 1025-річчя хрещення Руси-України до Києва приїдуть Володимир Путін та Олександр Лукашенко. Політологи прогнозують, що, незважаючи на урочистості і свято, Путін і Лукашенко не втратять можливості неофіційно зустрітися з президентом України і вкотре обговорити питання щодо Митного союзу, а основною аргументацією буде об’єднання православного світу. На думку експертів газети «Україна молода», головною метою цього візиту є пропаганда ідеї Росії як лідера православного світу, створення «Русского мiра». Однак, на їхню думку, ґрунтовних політичних наслідків ця зустріч не матиме, оскільки основні аргументи полягатимуть саме в релігійних переконаннях, у тому, що українці, росіяни та білоруси – єдиний православний світ. Також політологи заявляють, що на сьогоднішній день рейтинг Путіна суттєво падає і такими заходами він повинен його підтримувати. Важливим є й те, що це останній шанс на міжнародному рівні переконати президента України в участi у Митному союзі напередодні саміту між Україною та ЄС, проте чи вдаватиметься до рішучих і кардинальних дій Росія – покаже святкування, яке вже давно набуло не тільки православного характеру, зазначає газета.

Столичні водії самостійно організували відбір проб на брендових АЗС і нині переконують, що в столиці кондиційного бензину, себто такого, що відповідає вимогам, просто немає. Оператори ринку з такою оцінкою не погоджуються, хоч і не відкидають системних проблем із якістю нафтопродуктів. Докладніше про це розповідають «Вечірні вісті» у матеріалі «АЗС бензину чи бодяги?..»

Деякі делікатеси можуть найближчим часом сильно подорожчати. Найбільше ціни піднімуться на червону ікру. Причина – рибалки на Камчатці вдвічі підняли ціни. Про те, які ще продукти можуть подорожчати найближчим часом і на скільки, розповідає газета «Сегодня».
Передрук з "Радіо Свобода"
XS
SM
MD
LG