Спеціальні потреби

Керченських журналістів «трясуть» міліція і хакери


Сімферополь – Керченські журналісти з телерадіокомпанії «Бриз» заявляють про спроби тиску на редакцію з боку влади. Так вони розцінюють хакерську атаку, яка тривала кілька днів на їхній сайт, а також вимоги правоохоронців надати інформацію про інтернет-дописувачів, які залишили свої коментарі під однією зі статей. Журналісти стверджують, що таким чином влада хоче знищити незалежні мас-медіа Керчі.

Кількаденна DDOS-атака на сайт – вже друга з початку літа. За словами головного редактору видання Ірини Сєдової, третього червня сайт на кілька годин був заблокований. Нинішній напад хакерів не такий потужний, але теж ускладнює роботу інтернет-видання.

Більше проблем для компанії та її медіа-ресурсів Ірина Сєдова очікує від правоохоронців. Кілька днів тому працівники міліції намагалися допитати редактора і зажадали від редакції надати всі IP-адреси і нікнейми читачів, які залишили свої коментарі під статтею «Вночі стріляли у мера Феодосії».

Ірина Сєдова розповіла, що правоохоронці розпочали кримінальне провадження за фактами загрози життю і здоров'ю міського голови Керчі Олега Осадчого. Разом з тим, вона каже, що на їхньому сайті цих погроз не побачила. За словами Сєдової, редакція готова співпрацювати зі слідством і, якщо правоохоронці покажуть ці погрози в коментарях, то вона надасть дані коментаторів, що порушили закон. Надавати ж інформацію про всіх дописувачів без рішення суду – вимога незаконна і призведе до порушення прав цілком невинних і законослухняних громадян, вважає редактор сайту.

На думку Ірини Сєдової, розслідування погроз меру – «явна провокація» з боку місцевої влади.

«ТРК «Бриз» і сайт – єдині в Керчі незалежні мас-медіа, які дозволяють собі відкрито критикувати і публікувати результати журналістських розслідувань. Ми вже оприлюднили кілька резонансних розслідувань саме за фактами розкрадання і неправильного витрачання бюджетних коштів», – зазначила Ірина Сєдова.

Міліція: все винятково у межах закону

У міськвиконкомі ситуацію довкола інтернет-видання не коментують. Там лише підтвердили, що один із співробітників мерії написав заяву до міліції, коли побачив в інтернеті погрози убивством на адресу його керівника – міського голови Керчі. У міліції уточнили – до заяви була прикладена роздруківка коментарів, викладених на згаданому сайті.

За словами керівника сектору зв'язків із громадськістю Головного управління МВС України в Криму Ольги Кондрашової, перевірка показала, що погрози реальні й існує конкретний склад кримінального злочину.

«Я не беруся коментувати суб'єктивне сприйняття журналістів, які заявляють про якийсь тиск. Але однозначно ми говоримо, що про жоден тиск тут не йдеться. Надійшла заява, вона прийнята і розслідується. Все винятково у межах закону», – наголосила Ольга Кондрашова.

Тим часом Ірина Сєдова заявила, що тепер побоюється спроб правоохоронців вилучити комп'ютери редакції. За її словами, вона проситиме журналістські організації і Громадську раду при кримському главку міліції втрутитися і захистити незалежні мас-медіа Керчі.

Торік Незалежна медіа-профспілка уже критикувала керченського мера за образи на адресу місцевих журналістів. Ірина Сєдова також повідомила, що звернулася до суду, щоб домогтися поновлення кримінального провадження стосовно погроз на її адресу у соціальних мережах. Кілька місяців тому правоохоронці закрили розслідування, не попередивши саму позивачку.
Передрук з "Радіо Свобода"

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

XS
SM
MD
LG