Спеціальні потреби

Вияв єдності Заходу, або ознака слабкості – у США по-різному оцінили нові санкції проти Росії


Українські кораблі захоплені РФ поблизу Керченської протоки
Українські кораблі захоплені РФ поблизу Керченської протоки

Низка американських політиків привітала розширення санкцій проти Росії, через захоплення нею українських моряків та кораблів поблизу Керченської протоки в листопаді 2018 року.

"Я вітаю видання нових санкцій проти російських посадовців, відповідальних за невиправданий та неспровокований напад минулого року, спрямований проти українського суверенітету та незаконне затримання 24 українських моряків", - заявив конгресмен Майкл Маккол. Маккол є провідним представником Республіканської партії США в Комітеті Палати представників США з міжнародних справ.

"Володимир Путін та його бандити продовжують топтати український суверенітет такими нападами і продовження окупації Криму. Такі дії чітко вказують, що Сполучені Штати стоять пліч-о-пліч з країнами, які поважають правила збройного конфлікту та територіальні обмеження", - наголосив політик.

"Мені особливо приємно, що це було зроблено в координації з нашими союзниками. Хоча може бути час, коли США повинні запроваджувати санкції в односторонньому порядку, наші санкції мають найбільших вплив у координації з нашими друзями", - додав він.

Захід об'єднаний у своєму підході до кремлівської агресії в Україні, наголосила сенаторка Джин Шагін коментуючи санкції.

"Сьогоднішні включення до санкційного переліку мають нагадати Путіну, що Захід об'єднаний у своєму підході до кремлівської агресії в Україні і ми завжди відкидатимемо спроби Росії анексувати Крим", - наголосила Шагін.

Сенатор-республіканець Роб Портман також засвідчив свою підтримку санкційної політики.

"Повністю підтримую санкції президента США проти тих осіб та установ, які брали участь в неспровокованому та незаконному нападі проти українських сил в Керченській протоці 25 листопада, - наголосив сенатор. - США та наші союзники повинні продовжувати підтримувати Україну".

"Надто пізно та надто слабко". Американський аналітик Андерс Аслунд назвав відповідь Заходу, що включала новий раунд санкцій, перемогою Путіна в Керченській протоці та Азовському морі.

Єдиний позитив в цих діях, - на думку аналітика, – їх скоординованість між США, ЄС та Канадою.

Слабкими сторонами санкцій Аслунд в своїй публікації для Atlantic Council назвав, зокрема, те, що американські санкції торкнулись не надто відомих, на думку Аслунда, шістьох осіб та восьми організацій. Перелік ЄС був навіть більш обмежений і не містив таких впливових осіб з американського переліку, як Геннадій Мєдвєдєв, заступник директора прикордонної служби ФСБ Росії. За повідомленнями, фіни, не хотіли вносити його до переліку, через те, що з ним ведуться двосторонні переговори, стверджує аналітик.

Фінська позиція стає все більш складною, нагадує Аслунд. Так, двоє осіб з оточення Путіна: Геннадій Тімченко та Борис Ротенберг не увійшли до санкційного переліку ЄС через те, що отримали фінське громадянство в 1990-х, повідомляє Аслунд і питає, чому Фінляндія не позбавить цих осіб громадянства, отриманого дивним шляхом.

Дивіться також: Стрілянина у Новій Зеландії: терорист надихався прикладами злочинів на ґрунті расової та релігійної ненависті – медіа

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG