Спеціальні потреби

Тема України на саміті ЄС у Ризі


У Ризі, столиці Латвії, яка зараз головує у Європейському Союзі, лідери ЄС зібралися на саміт зі своїми східними партнерами: Україною, а також Азербайджаном, Білоруссю, Вірменією та Молдовою. Україна, а також Грузія та Молдова прагнуть почути від Євросоюзу чіткі обіцянки про членство в організації. Але, як передає зі столиці Латвії кореспондент «Радіо Свобода» Ростислав Хотин, у Ризі таких обіцянок не пролунає.

«Європейський Союз зараз не готовий дати цієї європейської перспективи і взяти на себе зобов’язання щодо членства України в ЄС, але Європейський Союз, члени ЄЄ, закликають не розчаровуватися, втілювати реформи, працювати, і коли українці будуть готові і все відповідатиме критеріям, тоді можна буде подавати заявку».

Ростислав Хотин також каже, що і стосовно теми безвізового режиму для українців у Ризі позитивної відповіді не очікують.

«У проекті декларації наразі записано, що у разі виконання програми діалогу щодо візової лібералізації з Україною і Грузією, ці країни можуть отримати безвізовий режим, якщо Єврокомісія наприкінці року схвалить їхні реформи і скажуе, що вони зробили все потрібне».

Саміт у Ризі затьмарений російською агресією в Україні. Через застереження близьких до Москви Вірменії та Білорусі у проекті документа пом’якшили формулювання щодо питання анексії Криму. Але саміт однозначно закликає до припинення війни в Україні.

«Йдеться про те, щоб Мінські угоди виконувалися повністю й швидко, а в проекті декларації висловлюється безпосередня підтримка незалежності й суверенітету України. Тобто ЄС хоче якомога швидшого врегулювання конфлікту».

Відео - найголовніше

Нідерланди та Румунія передадуть Patriot Києву.Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:10 0:00

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

XS
SM
MD
LG