Спеціальні потреби

Politico: помічники Конгресу можуть знати, як у платформі Республіканської партії відкинули положення про Україну


Повітряні кульки падають після завершення останнього дня Національного республіканського з'їзду в Клівленді. 21 липня 2016 року.
Повітряні кульки падають після завершення останнього дня Національного республіканського з'їзду в Клівленді. 21 липня 2016 року.

Троє старших помічників Конгресу США можуть мати інформацію щодо проросійської зміни в платформі Республіканської партії минулого року в питанні, що стосувалося України, повідомляє видання Politico.

На з’їзді Республіканської партії влітку 2016 року, за кілька місяців до президентських виборів у США, було внесено зміни до партійної платформи, однією з яких стала дружня до Росії поправка. Делегати відкинули пропозицію, яка закликала Сполучені Штати надати зброю українським урядовим силам, що борються з підтримуваними Росією сепаратистами на сході України. Натомість, комітет Республіканської партії підтримав пропозицію, яка закликала до «відповідної допомоги» Україні, пише Politico.

І поки американські слідчі з’ясовують, чи кампанія президента Дональда Трампа організувала цю проросійську поправку до платформи Республіканської партії, три старші помічники з капітолійського пагорба можуть мати відповіді щодо того, як цей епізод розгорнувся, йдеться в статті.

Три співробітники, яких не звинувачують у яких-небудь правопорушеннях, були радниками з питань зовнішньої політики і сиділи в передніх рядах, коли група делегатів, що діяла спільно з представниками кампанії Трампа, відкинула пропозицію жорсткішої політики США проти російської агресії в Україні, інформує видання.

Ця зміна, внесена до платформи республіканців, привернула увагу комітетів розвідки Палати представників і Сенату в їхньому розслідуванні факту співпраці між співробітниками кампанії Трампа з втручанням Росії на виборах 2016 року. Деякі свідки кажуть, що вони очікують, що це стане темою зацікавлення в паралельному кримінальному розслідуванні спеціального прокурора Роберта Мюллера, зазначає Politico.

Дивіться також: Когресмени провели слухання аби упевнитися, що президент Трамп, без крайньої необхідності не натисне ядерної кнопки

Відео - найголовніше

Історія Демократичної партії США. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:25 0:00
XS
SM
MD
LG