Спеціальні потреби

Республіканські законодавці хочуть активної ролі США в закордонній політиці


Лідери республіканців США розповіли, як допомагатимуть Україні
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:10 0:00

Лідери республіканців США розповіли, як допомагатимуть Україні

Чільні представники Республіканської партії США заявляють, що Америка повинна повернутися до активної ролі у міжнародній політиці, щоб краще сприяти безпеці у світі. Готуючись до нової ситуації, коли обидві палати Конгресу контролюватимуть республіканці, політики заявляють, що вони підштовхуватимуть адміністрацію Обами до активнішої міжнародної ролі.

Одним з ключових питань залишається Близький Схід та Іран, але війна в Україні виводить на повідні позиції політику щодо Путіна.

Близький до Республіканської партії аналітичний центр Foreign Policy Initiative (Зовнішньополітична ініціатива) зібрав у Вашингтоні політиків – «важковаговиків» зокрема сенаторів Боба Коркера, Теда Круза та Джона Маккейна. Для останнього допомога Україні та протидія реваншизму Путіна останнім часом стали головними гаслами політичної діяльності. Маккейн сказав:

«Тепер, коли у нас більшість, ми зробимо все, щоб це питання залишалося на порядку денному. І не лише щодо України, яка сама по собі є переконливим аргументом, але й з огляду на те, що буде далі з країнами Балтії, що буде з Молдовою та іншими країнами регіону. Деякі з них під прямою загрозою, а деякі йдуть на поступки Путіну, бо не відчувають американського лідерства у регіоні. А це також має далекосяжні наслідки».

Джон Маккейн стверджує, що його переповнюють емоції, коли він думає про фактичну беззахисність України, якій міжнародні угоди гарантували безпеку і територіальну цілісність. Сенатор – один із тих, хто наполягає на праві українців отримати зброю для захисту. Водночас він відкидає можливість торгуватися з президентом Путіним, наприклад, про позаблоковість України.

«Єдиний сценарій, який я бачу це… поверніть Крим Україні, заберіться зі Східної України і лише тоді ми, можливо, зможемо говорити про так звану «фінляндизацію» України. Але теперішні факти ставлять під сумнів, що Путін збирається повертати Крим, поважати територіальну цілісність України, що було прописано у Будапештському меморандумі – у відповідь на відмову України від ядерної зброї, що було чітко артикульовано – територіальна цілісність України буде поважатися, включно з Кримом».

Заяви республіканців сьогодні можна вважати програмними. Із січня вони матимуть більшість в обох палатах Конгресу. А одразу декілька з присутніх новообраних політиків, очевидно, будуть балотуватися через два роки на посаду президента.

XS
SM
MD
LG