Спеціальні потреби

На Мітта Ромні чекає чергове випробування у консервативних південних штатах


Боротьба за номінацію на посаду президента від Республіканської партії цього тижня буде зосереджена на далекому Півдні США. І хоча колишній губернатор штату Массачусетс Мітт Ромні продовжує утримувати перше місце у цих перегонах, його найближчі опоненти не поспішають здавати своїх позицій. Вигравши минулого вівторка у шести із десяти штатів, Мітт Ромні закликає своїх прихильників триматися обраного курсу.

Цього вівторка виборчі перегони пройдуть у південних, консервативних штатах Алабамі і Міссісіпі, і саме там Міт Ромні може поступитися голосами на користь своїх опонентів – колишнього сенатора від Пенсільванії Ріка Санторума, та екс-спікера палати Представників Ньюта Ґінґріча. Чимало аналітиків кажуть, що Ромні дедалі складніше відбирати голоси у опонентів консерваторів.

«Він і надалі буде досить повільно набирати делегатів. Візьме кілька делегатів тут, двадцять там, аж поки у червні не набере більшість. Але швидко він не набере потрібної кількості делегатів», - каже експерт Інституту підприємництва Генрі Олсен.

Опоненти Ромні намагаються сповільнити його рух, щоби на партійних зборах республіканців у серпні поставити під сумнів здатність Ромні представляти партію на виборах.

«Ставлячи Ромні палки у колеса, перемігши його у кількох штатах, відбираючи у нього делегатів, вони сподіваються показати слабкість його кандидатури, яку, мовляв, не можна висувати на вибори президента», - говорить політичний стратег Метью Доуд.

Довга та брудна кампанія обрання єдиного кандидата непокоїть чимало республіканців, які побоюються, що переважно негативна кампанія зменшить шанси Мітта Ромні перемогти Барака Обаму на виборах у листопаді.

«Кампанія проти нього вказує на його слабкі місця, нездатність швидко адаптуватися, певну зухвалість. Зараз це не сильно шкодить йому. Але люди, які думають наперед, занепокоєні, що це завдасть великої шкоди у боротьбі проти надзвичайно гнучкого і фінансово стабільного опонента», - вважає Генрі Олсен.

Мітт Ромні назбирав поки що 455 делегатів. А це лише третина від 1144-ох необхідних, аби гарантувати собі номінацію від Республіканської партії.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG