Спеціальні потреби

Про проблеми українських переселенців заговорили у США


У США назвали проблеми українських біженців
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:03 0:00

В Україні достатньо законів для захисту внутрішніх переселенців, утім бракує можливостей для їх виконання.

Найближчими днями може вирішитися питання щодо обсягів американської допомоги Україні в наступному фінансовому році. Конгрес США – на фінальній стадії переговорів про бюджет-2016. Крім допомоги економічної та військової, чимало тут говорять і про допомогу гуманітарну, яка, в першу чергу, необхідна внутрішнім переселенцям з Криму та Сходу України. Чого найбільше потребують біженці і як їм найдоцільніше допомогти з Америки – теми, які нещодавно обговорювали представники уряду США та громадського сектора в Інституті миру у Вашингтоні.

Найбільшими потребами українських внутрішніх переселенців експерти вважають житло та можливість знайти роботу.

Експерт організації Refugees International Дон Калабіа (Dawn Calabia) каже, що за дослідженнями ООН, 66% українських переселенців проживають у родинах. Житло чи притулок є для них серед основних проблем.

«Переселенці, з якими ми зустрічалися в Україні, кажуть, що вони в першу чергу, хочуть миру, знайти роботу, щоб утримувати сім’ю, і хочуть мати притулок».

Організація Refugees International допомагає внутрішньо переміщеним особам на 5-ти континентах - у Сирії, в Мексиці, а тепер і в Україні. Пані Калабіа каже, що в Україні достатньо законів для захисту внутрішніх переселенців, утім бракує можливостей для їх виконання.

Переселенці кажуть, що, в першу чергу, хочуть миру, знайти роботу, щоб утримувати сім’ю, і хочуть мати притулок
Дон Калабіа

«Чого дуже не вистачає зараз в Україні – це дитсадочків. Останнім часом багато з них було зачинено, а приміщення продані. Буває так, що батьки приходять у садок і бачать, що там поселили переселенців і це є причиною напруження. ООН намагається розширити дитячі садки в Україні або хоча б відремонтувати зруйновані війною», - зазначила пані Калабіа.

Часто дії американських благодійників координують українські волонтери. Організація Наталії Карбовської була створена для захисту прав українських жінок, утім з початком війни, каже активіст, вони змушені були розширити свою діяльність на допомогу і захист переселенців. В коментарі «Голосу Америки» пані Карбовська називає основні проблеми, перед якими вони опинилися:

«Перша проблема, як туди потрапити. Зараз ми знайшли шлях і працюємо через соціальні мережі, через ресурси, які доступні і популярні населенню там, і ми сподіваємось, що це допоможе, але на це треба час. Друга проблема – це обмежене фінансування. Ну, а третя проблема – вона є одним з коренів того, що ми маємо на Донбасі – це відсутність громадянського суспільства у цих регіонах», - наголосила голова Українського жіночого фонду.

Український громадський сектор не є серед пріоритетів міжнародних донорських організацій
Наталія Карбовська

У міжнародній практиці допомогою біженцям та внутрішнім переселенцям здебільшого займаються волонтерські організації. За словами Карбовської, український громадський сектор не є серед пріоритетів міжнародних донорських організацій.

«Якщо б була можливість посилювати організації громадянського суспільства, жіночі організації, які працюють з більшістю населення України і з більшістю переселенців, то я думаю, що б значно допомогло у тому сенсі, що ми б більш ефективно могли говорити з людьми на сході і власне починати створювати мир в країні».

Представниця Державного департаменту США Мелан Вервір нещодавно повернулася із українського відрядження. Розповідає, що після розмов з місцевими чиновниками найбільше вона відчула брак стратегії:

Ведуться переговори, зокрема в площині надання допомоги України і на макроекономічному рівні, і на рівні військового обладнання, і на гуманітарному рівні
Мелан Вервір

«До всього прогресу, що вже був зроблений українцями, я думаю, Україна потребує політики національної стратегії. Коли йдеться про координацію, яка так необхідна під час кризи із внутрішніми переселенцями – і в контексті дотримання діючих законів, і в питанні необхідності створення нового законодавства, і в питанні збору додаткових ресурсів», - заявила посол США з особливих доручень у справах жінок Державного департаменту США Мелан Вервір.

Скільки саме додаткових ресурсів буде виділено Україні наступного року на Капітолійському пагорбі Вашингтона вирішать вже найближчими днями, - каже пані Вервір.

«У наступний тиждень, може трохи більше, наш Конгрес буде сфокусований на бюджеті. Ведуться переговори, зокрема в площині надання допомоги України і на макроекономічному рівні, і на рівні військового обладнання, і на гуманітарному рівні. Ми повинні робити більше, і саме зараз - критичний час, коли Конгрес вирішує ці питання», - заявила Мелан Вервір.

Спікери погоджуються, що паралельно із допомогою біженцям, міжнародна спільнота має продовжувати тиснути на український уряд, щоб побороти корупцію і продовжувати реформи.

Дивіться також: Важливо знати: США готують "п'ятирічку" для українського села

Важливо знати: США готують "п'ятирічку" для українського села. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:16 0:00

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG