Спеціальні потреби

ООН нарахувала у світі 45 мільйонів біженців


ООН налічила 45 млн біженців
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:40 0:00

ООН налічила 45 млн біженців

Двадцятого червня світ відзначає день біженців. За даними ООН, сьогодні кількість біженців на планеті перевищує 45 мільйонів людей – це найвища цифра за останні 18 років. За понад половину усіх біженців відповідальні п’ять країн, серед них – найгірша ситуація в Сирії.

Чотирирічна Шахад незабаром відзначить рік з того часу, як вона стала біженкою. У вересні 2012 року в її будинок біля сирійського міста Гома влучила бомба. На знятих мобільним телефоном кадрах видно, як люди рятують з-під уламків сусідського хлопчика. Батько Шахад – Єгія – розповідає, що він побачив, коли прибіг до будинку після бомбардування.

«Ми витягували з-під уламків поранених з 10-ї ранку до 3-ї дня. Двох моїх дітей так і не вдалося врятувати. Вони загинули».

Єгія взяв своїх двох доньок, які вижили, і втік з ними до сусіднього Лівану. Його молодша дівчинка, Шахад, сьогодні є обличчям кампанії ООН з відзначення всесвітнього дня біженців. Історія цієї дитини вже стала типовим явищем у Сирії.

Верховний комісар ООН з питань біженців Антоніо Ґуттерес нещодавно відвідав табір сирійських біженців у Лівані, де на власні очі побачив життя людей, вигнаних з дому в результаті війни. Антоніо Ґуттерес розповідає:

«Ліван сам опинився під загрозою виживання і йому потрібна значна допомога міжнародної спільноти. Дуже важливо, щоб доброту та щедрість, з якою місцеві люди зустрічають цих біженців, поділяли у світі».

Аналітик лондонського Чатем Гаус Фаді Гакура каже, що Захід робить замало, аби допомогти у цій проблемі:

«Майже мільйон біженців у Лівані та близько півмільйона сирійських втікачів у Йорданії виснажують місцеві ресурси. І це створює негативне сприйняття серед місцевого населення.

Понад половина усіх біженців світу походить з п’яти країн, розтерзаних війнами: Афганістану, Сомалі, Іраку, Судану та останні два роки – із Сирії.
Крім Сирії, є й інші регіони планети, які потерпають від проблеми біженців. Про деякі з них сьогодні майже не говорять, наприклад, про людей, які втекли від насильства у Малі.

Говорить Унні Крішнан з благодійної організації «Інтернаціональний план»:

«Ми працюємо в Буркіна-Фасо, де знайшли притулок тисячі біженців. Для нас майже неможливо знайти фінансування для таких менш помітних проблем, як захист дітей біженців, їх навчання, забезпечення їхніх медичних потреб».

За даними ООН, бідні країни, як Буркіна-Фасо, які самі щойно стали на шлях розвитку, сьогодні приймають 85 відсотків усіх біженців світу. При цьому наймолодших дітей часто навіть не рахують.

Понад половина усіх біженців світу походить з п’яти країн, розтерзаних війнами: Афганістану, Сомалі, Іраку, Судану та останні два роки – із Сирії.

У цій країні, бої урядових військ з повстанцями з використанням важкої артилерії та танків ведуться прямо посеред житлових кварталів. ООН передбачає, що до кінця цього року з Сирії виїдуть за кордон ще три з половиною мільйона людей.
  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG