Спеціальні потреби

Янукович закликав провести референдуми про самовизначення по всій Україні


Britaniya şahzadəsi Keti qızı şahzadə Şarlota ilə
Britaniya şahzadəsi Keti qızı şahzadə Şarlota ilə
У п’ятницю колишній президент України Віктор Янукович закликав український народ провести референдуми про статус кожного регіону у складі України, зазначивши, що тільки такі референдуми можуть стабілізувати політичну ситуацію.

Такий референдум у Криму, що відбувся 16 березня, призвів до його відокремлення від України і анексії Росією.

«Вимагайте проведення референдуму про визначення статусу кожного регіону у складі України», - йдеться у письмовому зверненні Януковича до українського народу, яке цитує російське інформагентство «ІТАР-ТАСС».

На його думку, тільки всеукраїнський референдум, а не дострокові вибори президента, призначені на 25 травня, може допомогти зберегти суверенітет і цілісність України, вважає Янукович.

Янукович назвав все, що відбувається останніми місяцями в Україні «збройним державним переворотом, який був здійснений опозицією на зброї терористичних угруповань при повній підтримці деяких західних держав».

«Абсолютно логічно, що протест, який повстає на південному-сході України - це природна реакція густонаселеного промислового краю на збройний державний переворот», - підкреслив Янукович.

«Самозванці не мають мандата довіри українського народу, не мають права позбавляти кожного громадянина України його права голосу шляхом внесення антиконституційних змін до законодавства, в тому числі і про вибори президента», - сказав він.

Українські власті оголосили Януковича, який втік з Києва в кінці лютого перед лицем масових антиурядових виступів, в розшук і мають намір віддати його під суд в Гаазі за грубі порушення прав людини.

Він знайшов притулок у Росії, яка не визнає нову владу в Києва і вважає Януковича законно обраним президентом країни. За словами російських офіційних осіб, Москва отримала офіційне прохання від Януковича про допомогу в справі відновлення «законності» в Україні.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

XS
SM
MD
LG