Спеціальні потреби

Референдум – лише знеболююче, хворобу не вилікує – експерт


Київ – Загальноукраїнський референдум щодо державного устрою України не зупинить сепаратистів, вважають експерти. Вони також зазначають, що вже немає часу на вдосконалення законодавства й організацію чесного демократичного голосування в один день із виборами президента. Про ймовірність такого волевиявлення напередодні заявив виконувач обов’язків президента Олександр Турчинов.

Олександр Турчинов заявляє, що українська влада не виключає проведення референдуму щодо територіальної цілісності України. За його словами, референдум може відбутися одночасно з виборами президента 25 травня цього року.

«Я переконаний, що переважна більшість українців на цьому референдумі, який може, коли парламент прийме відповідне рішення, відбутися разом з президентськими виборами, якщо таке рішення прийме Верховна Рада, висловиться за неділиму, незалежну, демократичну і унітарну Україну», – зазначив Турчинов.

Сепаратистів не цікавить перспектива Донбасу в складі України – Черненко

Чинний закон про загальноукраїнський референдум дає 50 днів на підготовку до голосування, а стільки часу вже не залишилося, зауважує Радіо Свобода голова Комітету виборців України Олександр Черненко. Також, за його словами, закон настільки не досконалий, що згідно з його положеннями не можна провести чесний демократичний референдум. Відтак, референдум щодо державного устрою України не зупинить заворушень сепаратистів на Сході України, вважає Черненко.
Олександр Черненко

«Знайдуться незадоволені питаннями, які сформульовані. Я чув у Донецьку виступи, що вони не хочуть загальнонаціональний референдум, а хочуть місцевий референдум, і не питати, чи Донбас має бути у складі України, а поставити лише питання, чи має він бути самостійною державою, чи у складі Росії. Установка тих, хто дестабілізує ситуацію – використовувати референдум як привід», – каже Черненко.
Установка тих, хто дестабілізує ситуацію – використовувати референдум як привід
Олександр Черненко

Навіть вдосконалення закону про референдум та проведення максимально чесного голосування не вирішить проблеми, каже Радіо Свобода політолог Вадим Карасьов. За його словами, референдум не зупинить диверсантів і не знищить сепаратистського підпілля.
Потрібна успішна, без жертв, антитерористична операція, або перемовини про асиметричну федерацію
Вадим Карасьов
Вадим Карасьов

«Референдум – це пігулка, знеболююче. Хвороби це не вилікує, тому що ми розуміємо, яким буде результат референдуму – Турчинов його й озвучив. Це зрозуміло, тому що у масштабах України більшість – за унітарність. А на Сході? Там яка більшість?» – зазначає Карасьов.

На думку Вадима Карасьова, є два варіанти вирішення проблеми сепаратистських заворушень: успішна, без жертв, антитерористична операція, або перемовини про асиметричну федерацію, коли один або кілька регіонів мають особливий статус в єдиній державі.


Передрук з "Радіо Свобода"

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

XS
SM
MD
LG