Спеціальні потреби

Американський Червоний Хрест відзначає 130-ту річницю


Волонтери американського Червоного Хреста завжди приходять на допомогу першими, там де трапляється лихо. Мало хто знає, але Американський Червоний Хрест створений зусиллями лише однієї жінки.

Голова відділу зв’язків з громадськістю Сюзі Дефрансіс зазначає, що Американський Червоний Хрест став символом служіння та відданості:

«Наша місія – допомогти людям підготуватися та подолати наслідки стихійних лих. І ми це робимо часто силами лише волонтерів. З усієї країни люди гуртом допомагають тим, хто в біді».

Американський Червоний Хрест – «дітище» вчительки Клари Бартон. «Янгол милосердя», як ще називали Бартон солдати, надавала допомогу пораненим під час Громадянської війни у США. У 1869-му році під час подорожі до Швейцарії, Бартон побачила як працює Міжнародний Червоний Хрест. Повернувшись додому, жінка вирішила заснувати подібну організацію і в США.

«Вона лобіювала створення Червоного Хреста перед президентом та у Конгресі. І в 1882-му їй вдалося переконати владу США підписали Женевську конвенцію, яка допомогла створити Американський Червоний Хрест», – зазначає куратор музею Клари Бартон – Кім Робінсон.

У передмісті столичного Вашингтона розміщувалась перша штаб-квартира Американського Червоного Хреста. Кім Робінсон каже, що Бартон, яка першою очолила організацію, жила у будинку разом з 30-ма волонтерами:

«Вони мали напоготові запаси продовольства, медикаментів та одежу, які миттєво відправляли у місця уражені лихом».

Американський Червоний Хрест лише з 1882-го і до 1904-го року, у час коли його очолювала Бартон, допоміг подолати наслідки кількох катастроф – зокрема надавав допомогу постраждалим від повеней у Пенсільванії та жертвам урагану в Техасі, а також допомагав і під час іспано-американської війни.

Сюзі Дефрансіс зазначає, що Американський Червоний Хрест продовжив працювати і після смерті Клари Бартон:

«Ми навчаємо надавати першу допомогу більше ніж сотні тисячам людей щороку. Також у нас є мільйони донорів, які віддають свою кров, аби врятувати життя іншим. Ми збираємо половину від усього річного запасу крові Сполучених Штатів».

Червоний Хрест взяв на озброєння і нові технології. Через Інтернет-сторінку організації кожен може відшукати зниклих після стихійного лиха родичів чи повідомити про своє місце перебування.

«Сьогодні ми використовуємо телефонні СМС, Твіттер, ми на Фейсбуці, ми постійно слідкуємо за новими технологіями та впроваджуємо їх», – зазначає Дефрансіс.

Щороку тисячі американців, небайдужих до чужої біди, приєднуються до лав волонтерів. Американський Червоний Хрест нині на більш ніж 90% складається з добровольців.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG