Спеціальні потреби

США будуть на два кроки попереду супротивників - творці ЗРК «Петріот»


Технологічна еволюція ЗРК «Петріот», який є важливою складовою системи протиракетної оборони США, дозволяє їй перебувати «на два кроки попереду» розробок супротивників США. Про це заявив директор технологій відділу Інтегрованої протиракетної оборони американської компанії Raytheon (яка є творцем та виробником ЗРК «Петріот») Джек Картланд. Заява міститься у прес-релізі компанії Raytheon, який було опубліковано у січні з нагоди 25 річниці першого успішного бойового застосування ЗРК «Петріот» у ході .

«Наші супротивники дуже розумні і мають доступ до все більш досконалих технологій. Але хоча вони докладають зусиль для того, щоб вдосконалити свої озброєння, ми лишатимемося на два кроки попереду», - наводить слова Картланда прес-реліз компанії.

Вперше ракета випущена ЗРК «Петріот» успішно уразила ціль 17 січня 1991 року, коли було здійснено перехоплення іракської балістичної ракети, випущеної по базі військ західної коаліції у місті Дахран у Саудівскій Аравії - повідомляє прес-реліз Raytheon.

Як відомо, восени 2015 року президент Росії Володимир Путін заявив, що Росія буде і надалі розвивати ударні системи, здатні долати будь-яку ПРО.

У Росії тривалий час заявляють, що американська ПРО спрямована проти Росії і має на меті нейтралізацію ядерного потенціалу країн, які не є союзниками США.

У компанії Raytheon заявляють, що архітектура ЗРК «Петріот» дозволяє змінювати характеристики системи, проводячи оновлення її технологічних та програмних комонентів.

Восени 2015 року, наприклад, у компанії розповіли, що оновлення у радарних системах зенітно-ракетного комплексу «Петріот» дозволяють цій системі, покликаній, серед іншого, перехоплювати балістичні ракети, випереджати технічний прогрес можливих супротивників.

Компанія відзначала, що завдяки поступу, досягнутому компанією у застосуванні нітриду галію (GaN), вдалося перейти до досконаліших радарних систем.

«Для сканування повітряного простору тепер застосовують на радар, що обертається, а нові модулі на радіолокаційних антенних решітках, які дозволяють керувати випромінюванням радару електронними засобами (Active Electronic Scanned Array (AESA)», - пояснює сайт компанії.

«Один радар, що обертається, не може підтримувати наведення протиракет у ситуації одночасного ракетного удару з різних напрямків. Натомість здатність сканувати повітряний простір у діапазоні 360 градусів дозволяє військовим краще захищатись від загроз з усіх напрямків», - пояснив ключову перевагу нової технології директор програми AESA у «Рейтеон».

Виробник ЗРК «Петріот» також заявив, що з грудня минулого року уклав контракти на продаж ЗРК на суму у 5 мільярдів доларів.

Дивіться також: Країни ЄС змушені переглядати свої підходи до біженців

Країни ЄС змушені переглядати свої підходи до біженців. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:40 0:00

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG