Спеціальні потреби

Рада безпеки ООН, включно із Росією, висловила «глибоке занепокоєння» щодо ситуації в Україні


Евакуйовані з маріупольського металургійного заводу «Азовсталь» цивільні йдуть у супроводі члена Міжнародного комітету Червоного Хреста (МКЧХ) та співробітника ООН. Донецька область, Україна 6 травня 2022 р. REUTERS/Олександр Єрмоченко
Евакуйовані з маріупольського металургійного заводу «Азовсталь» цивільні йдуть у супроводі члена Міжнародного комітету Червоного Хреста (МКЧХ) та співробітника ООН. Донецька область, Україна 6 травня 2022 р. REUTERS/Олександр Єрмоченко

Рада Безпеки ООН, включаючи Росію, у п'ятницю висловила «глибоке занепокоєння з приводу підтримки миру та безпеки в Україні» та підтримала зусилля голови ООН щодо пошуку мирного вирішення військового конфлікту. Короткий текст заяви, прийнятий у п'ятницю, був підготовлений Норвегією та Мексикою. «Рада Безпеки висловлює глибоке занепокоєння щодо підтримки миру та безпеки в Україні», - зазначається в документі. Рада безпеки нагадує, що всі держави-члени взяли на себе зобов'язання відповідно до Статуту Організації Об'єднаних Націй врегулювати свої міжнародні суперечки мирними засобами».

«Рада Безпеки висловлює рішучу підтримку зусиллям генерального секретаря з пошуку мирного рішення», — йдеться у заяві, в якій також міститься прохання до голови ООН Антоніа Гутерріша знову проінформувати Раду «в належний час».

Гутерріш привітав підтримку РБ у п'ятницю. Минулого тижня Гутерріш зустрівся з президентом Росії Володимиром Путіним у Москві та президентом України Володимиром Зеленським у Києві. Його візити відкрили шлях до спільних операцій Організації Об'єднаних Націй та Міжнародного комітету Червоного Хреста, які за останні дні евакуювали близько 500 цивільних осіб з українського портового міста Маріуполя та обложеного металургійного заводу «Азовсталь».

25 лютого Росія наклала вето на проект резолюції Ради Безпеки в якому пропонувалося засудити російське вторгнення до України. Китай, Об'єднані Арабські Емірати та Індія утрималися під час голосування. Для прийняття резолюції Ради потрібно дев'ять голосів «за» і відсутність вето з боку постійних членів: Сполучених Штатів, Росії, Китаю, Франції та Великобританії. голосів ухвалила дві резолюції, які демонструють міжнародну ізоляцію Росії через Україну. Такі резолюції не мають обов'язкової сили, але вони мають політичну вагу.

Дивіться також: Президент США збирається підписати закон про ленд-ліз для України 9 травня. Відео

Президент США збирається підписати закон про ленд-ліз для України 9 травня. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:31 0:00

XS
SM
MD
LG