Спеціальні потреби

Виступ Петра Порошенка безпрецедентний - конгресмен США Майк Квіґлі


Напередодні прибуття до Сполучених Штатів президента України Петра Порошенка конгресмен-демократ Майк Квіґлі відповів на низку запитань «Голосу Америки» щодо політики США стосовно України і значення самого візиту українського президента.

Тетяна Харченко: Чи дадуть США Україні військову підтримку?

Майк Квіґлі: «Допомоги від США, думаю, буде більше залежно від розвитку ситуації. Особисто я вірю, що санкції починають відчутно впливати на Росію, і я сподіваюсь, що зрештою вони докорінно вплинуть на Путіна і підштовхнуть його відмовитись від обраного курсу. Але врешті-решт США зроблять те, що вони мають зробити, щоб захистити свого союзника».

Т.Х.: Як ви ставитесь до рішення надати Донбасу особливий статус і, по-суті, визнати сепаратистів?

М.К.: «Я розумію рочарування українців. Але зрештою це рішення суверенного уряду і ми повинні їх поважати. Не американським конгресменами давати оцінку внутрішним рішенням українського уряду, вирішувати, добре чи погано там вчинили. Ми виходимо із загального рішення підтримувати союзника перед загрозою, такою яка зараз походить з Росії».

Т.Х.: Чи можливі історичні паралелі між виступом Порошенка та іншими промовами лідерів держав у Конгресі?

М.К.: «За час мого перебування у Конгресі - а це 6 років - виступ Порошенка безпрецедентний. Виступ припадає на критичний, поворотний момент в історії України, і я вірю, що президент Путін прагне відновити СРСР і без України він цього не зробить. З огляду на це США повинні зробити все можливе, щоб захистити суверенітет України».

Т.Х.: Чи очікуєте Ви ескалації з боку Росії?

М.К.: «Путін повністю непередбачуваний, але я думаю, що США будуть реагувати на дії Росії. Я та мої колеги будемо надалі працювати, щоб Україна отримувала підтримку. Ми розуміємо що відбувається. Ось чому промова Порошенка важлива».

 • 16x9 Image

  Тетяна Харченко

  Має більш ніж 16-річний досвід у журналістиці. Починала з роботи кореспондентки на радіо «Континент» у Києві. Відтоді працювала журналісткою на телеканалі СТБ, а також у виданнях: «Україна молода», «Газета по-українськи», «Новинар»; спеціальною кореспонденткою і текстовою редакторкою ранкових випусків телеканалу СІТІ, оглядачкою та головною редакторкою сайту «Медіа Бізнес»; дописувала для National Geographic Україна.

  Має дві вищі освіти – за першою – фольклористка й викладачка української мови та літератури. Диплом режисерки документального кіна отримала як стипендіатка програми Fulbright, в американському університеті Wake Forest, що у Північній Кароліні.

  Є авторкою кількох документальних короткометражних фільмів, два з яких – «Пісні надії» та «Солдат-метелик» – були показані на американських кінофестивалях: RiverRun International Film Festival та Princeton Film Festival. З «Голосом Америки» була від весни 2014 року до осені 2017 року. Працювала як відеооператорка, журналістка та продюсерка. Відзняла серію сюжетів про українську діаспору в США з Бостона, Нью-Йорка, Парк-Сіті, Балтимора, Вашингтона, Арлінгтона, Нью-Джерсі та Лос-Анджелеса.       

Recommended

 • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

  Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG