Спеціальні потреби

Путін: Росія має право вдатися до «всіх» можливих заходів в Україні


Президент Володимир Путін заявив, що його країна готова вдатися до всіх заходів для захисту росіян в Україні, але що він надіється, що не буде змушеним застосувати силу.

Таку заяву він зробив у вівторок серед дедалі серйознішої кризи з приводу російської військової присутності в Криму. Сполучені Штати і європейські союзники розглядають санкції проти Росії у відповідь на присутність російських військ в Україні.

Однак Путін сказав, що ті, хто бере до уваги санкції, повинні взяти до уваги те, що вони також зазнають збитків від них.

У своїй першій заяві з часу усунення від влади Віктора Януковича, який утік з Києва, російський керівник назвав зміну політичної влади в Україні неконституційним «державним переворотом» і додав, що Янукович і далі є «законним лідером», хоча перед ним немає «політичного майбутнього».

У вівторок до Києва прибув державний секретар США Джон Керрі. Він зустрічається з представниками тимчасового уряду і підтверджує американську підтримку суверенітету України.

Коли Керрі був в дорозі до столиці України, Путін доручив десяткам тисяч військ, які брали участь у навчаннях у західному районі Росії, повернутися до казарм. Навчання і без того мали вже закінчитися, отже неясно, чи цей крок мав на меті пом’якшити напруженість. Москва заперечувала, що навчання, які почалися минулого тижня, були пов’язані із ситуацією в Україні.

У понеділок увечері президент Барак Обама мав зустріч у Білому домі з державним секретарем Керрі, міністром оборони Гейґелом та іншими членами Ради національної безпеки для обміркування політичних можливостей. Дещо раніше президент закликав Конгрес схвалити пакет допомоги для нового українського уряду.
XS
SM
MD
LG