Спеціальні потреби

Путін оголосив про збільшення ядерного арсеналу Росії


Президент Росії Володимир Путін (у центрі). Кубинка, Московська область. 16 червня 2015р.

У понеділок Москва виступила з критикою планів Вашингтона розмістити важкі озброєння в країнах Балтії та Польщі.

Російський президент Володимир Путін заявив у вівторок 16 червня про те, що цього року Росія збільшить свій ядерний арсенал на більш ніж 40 нових міжконтинентальних балістичних ракет.

Таку заяву Путіна зробив через день після того, як російські офіційні особи засудили план США, що передбачає розміщення танків та інших важких озброєнь на території країн-союзниць НАТО в якості запобіжного стримування потенційної російської агресії. США приступлять до подібного нарощування військової присутності в регіоні вперше з часу завершення «холодної війни».

«Так, цього року склад ядерних сил поповнять понад 40 нових міжконтинентальних балістичних ракет, які будуть здатні долати будь-які, навіть самі технічно досконалі системи протиракетної оборони», - заявив Володимир Путін, виступаючи на відкритті міжнародного військово-технічного форуму «Армія-2015», що проходить в Кубинці.

Відносини Росії і США залишаються напруженими - з початку кризи в Україні. Москва і Вашингтон неодноразово висловлювали розбіжності у поглядах з цілої низки питань.

Російські офіційні особи заявили про те, що Москва вдасться до відповідних заходів у випадку, якщо Вашингтон розмістить важкі озброєння в Східній Європі, включаючи країни Балтії, які раніше входили до складу Радянського Союзу.

«Відчуття таке, що наші колеги з країн НАТО штовхають нас до перегонів озброєнь», - цитують РІА Новини заступника міністра оборони Росії Анатолія Антонова, який прокоментував ситуацію в кулуарах форуму «Армія-2015».

XS
SM
MD
LG