Спеціальні потреби

"Наступна ціль Путіна - Балкани" - екс-посол США


"Наступна ціль Путіна - Балкани" - екс-посол США
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:50 0:00

"Наступна ціль Путіна - Балкани" - екс-посол США

Дислокація сухопутних військ НАТО на східних кордонах Альянсу повинна охолодити запал Росії, заявив в інтерв’ю «Голосу Америки» Джеймс Джеффрі, провідний вашингтонський експерт з питань зовнішньої політики, колишній посол США в Албанії, Туреччині та Іраку. Поведінку Москви в Криму та на Сході України, досвідчений дипломат характеризує, як частину плану Володимира Путіна з розширення свого впливу.

Володимир Путін, якщо його не загальмувати, не зупиниться на досягнутому, переконаний Джеймс Джеффрі:

«Апетит Росії зростатиме з поглинанням частин інших країн. Частин Грузії, Криму, Східної України, скоро Придністров’я. Лише почекайте, вони обов’язково захочуть і балканські країни, з якими у них є історичні, етнічні та релігійні зв’язки. Вони їх спробують повернути, якщо їх не зупинити».

Експерт впевнений, що в Європі відбуваються значно більші процеси ніж спроба Кремля підкорити Україну:

«Європа стала полем битви за свободу, за право жити як хочеш. У цій боротьбі, якщо не докласти зусиль зараз, то у майбутньому доведеться докладати значно більше зусиль і застосовувати інші методи».
Апетит Росії зростатиме з поглинанням частин інших країн - Грузії, Криму, Східної України, скоро Придністров’я
Джеймс Джеффрі

Досвідчений дипломат позитивно оцінює введення сухопутних підрозділів НАТО на східні кордони Альянсу:

«Присутність сухопутних військ показує зовсім різний рівень залучення та готовності застосувати військову силу. Ми повинні показати, якщо Росія почне погрожувати країнам з російськомовними меншинами, як це відбувається в Східній Україні, і як сталося в Криму, якщо вони мобілізуватимуть свої дислоковані на кордонах війська, вони матимуть справу з солдатами НАТО, з американськими солдатами».

Женевські домовленості не варті паперу, на якому вони написані, переконаний Джеймс Джеффрі. Їх мета, каже він, відтягнути посилення санкцій проти Росії:

«Ми, Захід, повинні показати росіянам, що вони не можуть поводитись як завжди і ми готові приймати більш жорсткі рішення. Ми повинні показати, що не дозволимо, щоб політика19-20 століття повернулась до Європи. З її принципами великої сили, зонами контролю, сферами впливу. Усі ці ідеї, постійно втягували нас у війні, в яких загинуло сотні мільйонів людей».

Дипломат прогнозує, що Путін і надалі буде дестабілізувати Україну, заважати її уряду навести порядок, чинитиме економічний тиск. Найголовніше для України, переконаний експерт, утриматися до виборів і гідно обрати нового президента. Це посилить позиції України у протистоянні з Путіним, підсумовує Джеймс Джеффрі.

Дивіться також : Пентагон: Україна отримає допомогу для захисту
Пентагон: Україна отримає допомогу для захисту
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:38 0:00

Відео - найголовніше

Мистецтво про непереможну силу жінки. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:27 0:00
XS
SM
MD
LG