Спеціальні потреби

Путін і Україна. Росіяни повстануть вже у березні? (Огляд преси)


Якщо політика Росії залишиться незмінною, через два роки такої держави вже не існуватиме. Про це в газеті «Україна молода» стверджує колишній заступник міністра економіки Росії Іван Старіков. Він переконаний, що Москва вже програла цю війну. Адже в результаті здешевлення нафти й дії санкцій Заходу Росію чекає економічний спад – на рівні близько 2 відсотків ВВП по завершенні цього року. Найближчими місяцями Іван Старіков прогнозує наростання проблем як у споживчому секторі, так і пов’язаних зі зростанням економіки інших галузях. Більшість російських підприємств зупиниться. А це означає, що близько 7 мільйонів людей, які не отримають зарплату, вийдуть на вулиці вже у березні 2015 року. І приєднаються до масових протестів, щоб скинути Путіна. Після цього йому залишиться тільки один вихід – втеча з країни.

Чутки про те, що нібито в Кремлі існує кілька центрів впливу, що за Путіна в українському питанні борються «партія війни» і «партія миру», породжені самою кремлівською пропагандою, причому винятково для зовнішнього вжитку, переконує газета «День». Мета таких чуток – спонукати західних партнерів бути поступливішими щодо російської політики в Україні, щоб не підіграти міфічній «партії війни» в Москві. Насправді всі головні рішення, як в українському, так і в інших найважливіших політичних питаннях ухвалюються Путіним одноосібно. І ці рішення важко передбачувані, адже російський президент ні перед ким усередині країни за свої рішення не відповідає. Однак при ухваленні рішень господар Кремля таки слухає поради своїх наближених. У випадку з Україною коло радників Путіна можна більш-менш повно окреслити. Воно явно невелике, і тут помітну роль відіграє економічний радник президента Сергій Глазьєв. Більше про те, що він рекомендує своєму шефу, йдеться в статті «Архітектори агресії, або Хто радить Путіну щодо України?».

Газета «День» пише, що нині настав час політичної боротьби і зняття дивідендів від набутої за період АТО популярності. Комбати з анонімних осіб десь в окопах перетворились на публічних персон, котрі значаться в передвиборчих списках. Міністр оборони та міністр внутрішніх справ відверто звинувачують один одного, тим самим накручуючи собі електоральні бали. Видання зауважує, що все, чого очікують сьогодні від влади, і, зокрема, від президента, – це мир. Але таке питання дуже складне і воно не може бути єдиною метою. Головне завдання, яке може посилити позиції України в умовах війни та протистояння з Росією – розпочати реформи на всіх напрямках. Якщо не буде реформ, змін та перезапуску держави, то Україна не виживе в цій війні, наголошує газета.

Закон про люстрацію вже ухвалений в цілому, проте його аналіз змусив журналістів газети «Сегодня» задуматися, який відсоток населення підпаде під норми. За даними Кабміну, це приблизно 2 мільйони осіб. Видання наголошує на тому, що неясні і шляхи реалізації закону: наприклад, в ньому прописаний момент про подачу людиною, що йде працювати в держоргани, декларації про доходи. Але немає механізму, що дозволяє довести або спростувати факт корупції. За словами юристів, для цього потрібно внести зміни в низку інших законів. Прогнозується, що перевіркою займуться люстраційні комісії на добровільних основах. Однак, щоб перевірити навіть тисячу людей, треба створити пару десятків люстраційних комісій, сотні тисяч людей – сотні комісій. Тобто реально провести перевірку Кабміну і адміністрації президента, а ось перевірити решту службовців буде пролбематично. Але автори закону запевняють: механізми будуть опрацьовуватися. Юристи, втім, побоюються, що це породить корупцію, «добровольцям» почнуть платити за вдалу перевірку.

Лісова галузь в Україні є такою собі «державою в державі» зі своїми писаними й неписаними законами. Як стверджує газета «Україна молода», в країні ніхто точно не знає, що відбувається в лісовому господарстві: навіть облік земель та лісів ведеться за різними правилами. А поки держава не наважується вивести «лісову» інформацію з тіні, Карпати лисіють, посеред рівнинних лісів ширшають прямокутники несанкціонованих вирубок, а прилеглі до населених пунктів і трас узлісся зачищають від дерев для будівництва котеджних містечок, маєтків, готелів, ресторанів. Таке нехлюйство провокує повені та корозію земель по всій Україні, наголошує газета у матеріалі «Темний ліс».

Передрук з "Радіо Свобода"

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG