Спеціальні потреби

Росію запросили на саміт G20


Саміт G20 у Росії 2013

Австралія не проти бачити Росію на саміті Великої двадцятки у листопаді в Брісбені, незважаючи на конфлікт в Україні. Про це заявив міністр фінансів Австралії Джо Гокі.

Уряд консультувався на цю тему із низкою країн і прийшов до категоричної позиції, що звісно, очікується, що Росія відвідає саміт G20. Росія є членом Великої двадцятки, і ми сподіваємось, що Володимир Путін відвідає зустріч організації, - сказав керівник казначейства Австралії.

Автралія неодноразово закидала Росії причетність до підтримки сепаратистів в Україні. У літаку Малайзійських авіаліній, який був збитий, за попередніми даними, із російської зброї сепаратистами, загинуло принаймні 27 громадян Австралії.

Беручи до уваги різку критику Москви деякими членами G20, австралійський уряд на правах господаря саміту, розглядав можливість відкликати запрошення для президента Росії Володимира Путіна. Утім за словами Гокі - цей форум є економічним, але не політичним, відтак Росія на нього запрошена", - зазначається в повідомленні.

На своїй дводенній зустрічі у Кернсі міністри фінансів і глави центральних банків 20 найбільших економік світу підводять підсумки світової фінансової кризи, погоджують заходи з попередження колапсів у майбутньому і обговорюють заходи із забезпечення глобального економічного зростання.

Напередодні цієї зустрічі прем'єр-міністр Росії Дмитро Медведєв заявив, що обговорювати фінансові питання в колишньому ключі вже неможливо, оскільки санкції Заходу щодо Росії, за словами Мєдведєва, негативно впливають на «міжнародну фінансову систему».

XS
SM
MD
LG