Спеціальні потреби

Атаки проросійських хакерів проти Південної Кореї почастішали після прибуття військ КНДР в Росії


Кібератаки проросійських хакерських груп проти Південної Кореї почастішали після того, як КНДР відправила свої війська до Росії для ймовірної участі у війні проти України.

Про це повідомив офіс президента Південної Кореї Юн Сук Йоля. Також у заяві зазначено, що офіс провів екстрену міжвідомчу нараду після нещодавніх атак проти деяких урядових і приватних вебсайтів.

"Кібератаки проросійських груп хакерів-активістів проти нашої країни траплялися спорадично в минулому, — йдеться в заяві президентського офісу. — Але вони почастішали після розгортання військ Північної Кореї в Росії та її участі у війні в Україні".

Офіс президента не оприлюднив назви конкретних хакерських груп, однак зазначив, що повідомлень про суттєві збитки від атак не надходило, окрім тимчасових збоїв. Уряд планує посилити свої спроможності реагування на такі атаки.

Оголошення Сеула було зроблено через місяць після того, як США вилучили десятки доменів, якими користувались агенти російської розвідки та їхні довірені особи для викрадення інформації американців.

Зокрема Міністерство юстиції США звинуватило хакерів або злочинних довірених осіб, які працюють на підрозділ ФСБ Callisto Group, що вони захопили домени у веб мережі в межах "тривалої та складної фішингової кампанії" та ймовірно викрадали інформацію з комп’ютерів і електронних листів від різних фізичних та юридичних осіб, зокрема бізнес-компаній у США, колишніх співробітників розвідки, міноборони США, енергетики, державного управління, а також військових підрядників США.

"Російський уряд створив цю схему, щоб викрасти конфіденційну інформацію американців, використовуючи, здавалося б, законні облікові записи електронної пошти, щоб обманом змусити жертв розкрити облікові дані", — заявила тоді заступниця Міністра юстиції США Ліза Монако.

Також у вересні цього року внутрішня розвідка Німеччини попередила про кібергрупу, пов’язану з російською військовою розвідкою, яка, за її словами, здійснювала атаки в Україні та країнах НАТО.

Південна Корея, Україна та країни Заходу, на підставі даних своїх розвідок, неодноразово заявляли останнім часом, що Північна Корея відрядила близько 10-12 тисяч військових до Росії для ймовірної участі у бойових діях проти України.

Перебуваючи в Будапешті на саміті Європейської політичної спільноти, президент України Володимир Зеленський заявив 7 листопада, що частина військ КНДР вже брали участь у бойових діях проти українських сил у Курській області Росії.

"Військовослужбовці армії Північної Кореї зараз перебувають на території Російської Федерації... а саме в Курській області", - сказав Зеленський журналістам, оцінивши їхню кількість в 11 тисяч.

"Частина цих військ вже брала участь у бойових діях проти українських військових. Так, уже є втрати", - додав він, маючи на увазі втрати серед північнокорейських солдатів. Зеленський назвав це ескалацією війни Росією, адже війська КНДР воюють на європейській землі.

Тим часом Кремль 8 листопада відмовився коментувати заяви Зеленського й повідомити, чи війська КНДР воюють разом з російською армією проти України

"Це питання безпосередньо стосується перебігу спеціальної воєнної операції, тому його потрібно адресувати Міністерству оборони", — сказав прессекретар Кремля Дмитро Пєсков.

У відповідь на розгортання солдатів КНДР в Росії, Сеул посилив контакти з НАТО і США, вважаючи дії Пхеньяна прямою загрозою національній безпеці Південної Кореї.

Також президент Південної Кореї Юн Сук Йоль заявив 7 листопада, що Сеул не виключає прямого постачання зброї Україні. Він додав, що обговорював питання Північної Кореї у телефонній розмові з Дональдом Трампом, який днями виграв президентські вибори у США.

"Тепер, залежно від рівня участі Північної Кореї, ми будемо поступово коригувати нашу стратегію підтримки поетапно, — сказав Юн, країна якого має давню політику утримуватися від надання зброї країнам, що перебувають у конфлікті. — Це означає, що ми не виключаємо можливості надання зброї".

У статті використано матеріали Reuters та AFP

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Розсилка

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG