Спеціальні потреби

Конгресмен Енґель закликав адміністрацію розробити стратегію протидії російській пропаганді


Конгресмен Еліот Енґель
Конгресмен Еліот Енґель

Законодавець звернувся з листом у цій справі до держсекретаря ТіллерсонаКонгресмен-демократ Еліот Енґель, високопоставлений член Комітету Палати представників із закордонних справ, піддав критиці рішення державного секретаря США Рекса Тіллерсона відсунути на другий план контрпропагандистські зусилля США, відмовившись від 80 мільйонів доларів, призначених для протидії пропаганді з боку Росії і ІДІЛ.

У листі до глави Державного департаменту Енґель підкреслив ризик, який, на його переконання, тягне за собою це рішення, закликавши держсекретаря змінити курс або представити нову стратегію для боротьби з цією загрозою.

Висловивши стурбованість з приводу рішення Тіллерсона не використовувати надані Конгресом кошти для протидії пропаганді Росії і ІДІЛ, Енґель підкреслив: «Загрози з боку цих супротивників очевидні, і я стурбований тим, що ви, мабуть, не віддані зусиллям, які необхідні для прийняття заходів у зв'язку з цим».

«Росія - не друг Америки. Президент Путін вчинив напад на американську демократію. Він хоче похитнути єдність Заходу і підірвати наші альянси», - пише конгресмен.

Енґель також нагадав, що ІДІЛ використовує пропаганду як ключовий інструмент вербування і поширення антиамериканських настроїв, і, мабуть, не збирається припиняти свої зусилля в Інтернеті. «Якщо не розробити ефективну стратегію протидії цій загрозі, то ми можемо втратити досягнуте і штовхнути ІДІЛ та інші терористичні угруповання до розширення пропагандистських кампаній», - заявив Енґель.

«Хоча ми б хотіли в кінцевому підсумку побачити поліпшення відносин з Росією, дії Кремля просто не дозволяють (здійснити) це поліпшення, - зазначив конгресмен. - Законопроект, ухвалений переважною більшістю голосів у Палаті представників і Сенаті, був розроблений з метою захистити США від агресії Володимира Путіна і покарати Москву за втручання в американську демократію, вторгнення в Україну та інші зловмисні дії. Тому, коли Конгрес виділив майже 80 мільйонів доларів на контрпропагандистські зусилля, мало стати абсолютно ясно, що Конгрес хоче, щоб цією проблемою зайнялися. Для членів Конгресу неприйнятно, щоб інформаційна війна з боку Росії і ІДІЛ залишалася без відповіді. Нічого не робити - не варіант. Я закликаю вас представити стратегію і співпрацювати з Конгресом задля негайної її реалізації. В іншому випадку Палата представників і Сенат будуть шукати законодавчі альтернативи, щоб переконати адміністрацію поставитися до погроз з боку Росії і ІДІЛ з належною серйозністю», - зазначив у своєму листі Еліот Енґель.

Дивіться також: Чому думки експертів щодо того, чи варто надавати летальне озброєння саме зараз розбігаються

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Інше за темою

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG