Спеціальні потреби

Про криптовалюти хакери та шахраї знають більше, ніж учасники ринку - слухання у Комітеті Сенату США


В Сенаті обговорили необхідність посилення регулювання ринку криптовалют, щоб обмежити шахрайство та використання криптовалют для уникнення міжнародних санкцій.

"Чи відіграє роль Комісія з фондових ринків США та Комісія США з торгівлі товарними ф'ючерсами в запобіганні використанню цифрових валют іноземними урядами для уникнення міжнародних санкцій?" Таке запитання задав сенатор-демократ Роб Менендес, виступаючи під час слухань в Комітеті Сенату з банківської діяльності, житлових та комунальних справ, що відбулися 6 лютого і були присвячені криптовалютам.

Кристофер Джанкарло, голова Комісії США з торгівлі товарними ф'ючерсами, відповідаючи на запитання визнав, що повноваження регуляторів США обмежені в цій сфері, крім випадків, коли існують підозри в шахрайстві і зловживаннях.

Законодавці США розмірковують над посиленням регулювання ринку криптовалют.

"Ми, можливо знову зберемося з нашими друзями з Міністерства фінансів США та Федерального резерву, щоб виробити нове законодавство", - заявив Джей Клейтон, голова Комісії з фондових ринків США на слуханнях.

Під час слухань сенатори висловлювали занепокоєння через негативні новини про зниження ціни Bitcoin та інших криптовалют, включаючи нещодавній хакерський напад на японську біржу, а також нестабільністю курсу цифрових валют.

"Інколи здається, що шахраї та хакери знають більше про цю технологію, ніж учасники ринку", - наголосив сенатор Шеррод Браун.

Питання використання Росією криптовалют, щоб обійти міжнародні санкції, поставало під час грудневих слухань Гельсінської комісії в США.

"Ці криптовалюти - подарунок від Бога для злочинців та диктаторів, які хочуть вберегти свої гроші", - сказав Вільям Браудер, фінансист та правозахисник в інтерв’ю виданню Buzzfeed напередодні своїх свідчень в Гельсінській комісії США, присвячених п’ятиріччю «закону Магнітського».

"Bitcoin стає улюбленою валютою Росії для ухиляння від санкцій Магнітського", - зазначив Браудер.

Він закликав "США та інші уряди Заходу приділити невідкладну увагу режиму санкцій за законом Магнітського та інших санкційних програм".

Дивіться також: Чому конгресмени схвалили «Закон про співпрацю з Україною з питань кібербезпеки»? Відео

  • 16x9 Image

    Оксана Бедратенко

    Вебредакторка, журналістка, економічна оглядачка Української служби Голосу Америки. Висвітлюю теми міжнародних санкцій, економіки воєнного часу, світові тенденції на ринках нафти та газу, новини фінансової сфери. Пояснюю просто складні теми міжнародних відносин, економіки США, України та світу, як в розлогих статтях, так і в коротких графічних відео.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG