Спеціальні потреби

МКС підозрює американських військових і агентів ЦРУ в тортурах


У доповіді прокурора зазначається, що в скоєнні воєнних злочинів на території Афганістану також підозрюються члени Талібану і афганські військові

Попереднє розслідування Міжнародного кримінального суду (МКС) дійшло висновку, що американські військовослужбовці і співробітники ЦРУ, можливо, здійснювали воєнні злочини в Афганістані, застосовуючи «жорстокі або насильницькі» методи допиту в’язнів.

В опублікованій доповіді прокурор Фату Бенсуда зазначила, що, імовірно, воєнні злочини також здійснювали ополченці Талібану і афганські урядові війська.

У доповіді говориться, що, за наявними даними, військовослужбовці збройних сил США «піддали тортурам щонайменше 61 затриманого» в Афганістані.

Велика частина цих інцидентів відноситься до 2003-2004 років.

Укладачі доповіді також дійшли висновку, що в той же період ЦРУ «піддало тортурам щонайменше 27 затриманих» в Афганістані і секретних центрах утримання ув’язнених у Польщі, Румунії та Литві.

Бенсуда заявила, що «найближчим часом» прийме рішення, чи буде вона добиватися санкції на проведення повномасштабного розслідування у цій справі.

Хоча США не є членом МКС, американські громадяни можуть бути притягнуті до відповідальності за злочини, вчинені в країнах-членах суду, наприклад, в Афганістані.

Дивіться також: Яким буде вплив президентства Трампа на зусилля світової спільноти у боротьбі зі зміною клімату

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG