Спеціальні потреби

Згортання євроінтеграції є страшним розчаруванням для мільйонів українців (світова преса)


Про виступи українців на майданах міст і сіл України написали сотні видань по всьому світу. Серед них впливові Wall Street Journal та Financial Times. Видання називають виступи українців «наймасовішими з часу Помаранчевої революції».

Польська «Газета виборча» пише, що екс-президент країни Олександр Квасневський продовжує проводити переговори щодо підписання Україною Угоди про асоціацію з ЄС. "Квасневський надалі проводить закулісні дипломатичні розмови "останнього шансу" у справі майбутнього країни (України – ред.)", - пише газета.

Британська Sky News повідомила про застосування проти мітингувальників біля Кабміну сльзогінного газу під час спроби штурму будівлі уряду. «Поліція відбивалась», - повідомляє Sky News.

«Тисячі протестують проти відмови від угод з ЄС» написав у неділю New York Times.

Стаття звертає увагу на суперечності у заявах прем’єр-міністра України Миколи Азарова та президента Януковича. Останній наполягає на вірності України європейському шляху у той час, як Азаров зазначає, що країна змушена відмовитись від угод з ЄС через фінансові проблеми.

Видання називає позицію України між взаємовиключними вимогами ЄС та Росії – неспроможною.

А кореспондент «Голосу Америки» у Москві Джеймс Брук ставить питання, як довго Янукович зможе уникати вибору між Сходом та Заходом і цитує посла ЄС до Росії, Володимира Чижова, який вважає, що «час сидіння на двох стільцях закінчився».

Західні ЗМІ також звертають увагу на повідомлення кредитної агенції Fitch, яка вважає, що сукупний державний борг України до кінця року перевищить 40%, а за підсумками наступного року може досягти майже 50% ВВП. «Наступного року Україні необхідно виплатити 8,2 млрд доларів за зовнішнім держборгом» - говорять у Fitch.

У суботу ж, напередодні недільного #Євромайдану, Washington Post у редакційній колонці поспівчував і Україні і Путіну. На думку видання, «Хай там як Путін тужить за СРСР, відновити його йому не вдасться», проте він «зруйнував сподівання України на євроінтеграцію».

У матеріалі зазначається, що згортання євроінтеграції є «страшним розчаруванням для мільйонів українців, особливо молоді, які сподівались на майбутнє у країні, підбадьореній Західними інвестиціями, де панує прозорість, плюралізм та права, а суди є незалежними».

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG