Спеціальні потреби

В Туреччині Папа Франциск зустрівся з президентом Ердоганом


Привітання Папи Римського в Туреччині
Привітання Папи Римського в Туреччині

Релігійна терпимість і боротьба з тероризмом будуть ключовими питаннями, які понтифік обговорить на зустрічі з президентом Реджепом Ердоганом і найвищою духовною особою Туреччини Мехметом Гормезом у перший день перебування в цій переважно ісламській, але конституційно секулярній державі.

Після прибуття в п’ятницю Франциск відвідав мавзолей засновника турецької республіки Мустафи Кемаля Ататюрка. Він поклав вінок і залишив запис у Золотій книзі, яка зберігається в мавзолеї.

Пізніше Папа провів розмову з Ердоганом у його недавно збудованому та надзвичайно контроверсійному президентському палаці поблизу Анкари, ставши першим іноземним високим гостем, якого прийняли в розкішному комплексі.

Дехто закликав Папу, відомого своєю скромністю, не зустрічатися з Ердоганом у палаці, який критики вважають втіленням авторитарної екстравагантності – він налічує 1 тисячу кімнат, а його будівництво коштувало 615 мільйонів доларів.

Візит відбувається на тлі загострення напруги між мусульманами та християнами і захоплення ісламістськими бойовиками територій в Іраку та Сирії, внаслідок чого, за деякими даними, 1,6 мільйона біженців були змушені виїхати до Туреччини.

Офіційні джерела у Ватикані стверджують, що Папа збирається засудити насильство в ім’я Господа та висловить занепокоєння з приводу долі християн, яких переслідують екстремісти.

У суботу та неділю 77-річний Папа відвідає Стамбул і зустрінеться з православним екуменічним патріархом Варфоломеєм.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

XS
SM
MD
LG