Спеціальні потреби

Папа Бенедикт XVI: контрацептиви оправдані, але лише в деяких випадках


Папа Бенедикт XVI: контрацептиви оправдані, але лише в деяких випадках
Папа Бенедикт XVI: контрацептиви оправдані, але лише в деяких випадках

Активісти руху проти розповсюдження СНІДу похвально висловлюються про заяву папи Бенедикта XVI про те, що використання контрацептивів може бути оправдане у деяких випадках, щоб зупинити поширення ВІЛ-інфекції.

Керівник програми ООН з боротьби зі СНІДОМ (UNAIDS) Мішель Сідібе назвав заяву понтифіка «важливим і позитивним кроком вперед» у визнанні «важливої ролі презервативів для запобігання поширенню інфекції ВІЛ/СНІДУ».

У книжці про Бенедикта XVI цитуються слова понтифіка про те, що хоч «презервативи – це не нормальна розв’язка, але вона може бути оправдана у деяких випадках для зменшення ризику зараження ВІЛом».

Багато груп, що борються зі ВІЛ/СНІДОМ погоджуються у тому, що заява глави Римо-католицької церкви допоможе у запобіганні поширення СНІДу. Втім деякі активісти цього руху вважають, що папа досить обмежений у своїх висловлюваннях і що його заява не поширюється на подружні пари, щоб оберегти їх від ВІЛ/СНІДу.

Втім це, як вважають, важлива зміна в позиції Ватикану у цьому питанні.

Католицька церква та папа римський рішуче висловлюються проти використання презервативів, як штучного методу запобігання вагітності.

Книга про папу Бенедикта XVI базована на інтерв’ю, які він дав німецькому журналістові цього року у своїй літній резиденції. А його заява про контрацептиви стосується запитання про Африку, де далі існує велика загроза поширення ВІЛ-інфекції.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG