Спеціальні потреби

Поневолені народи Росії закликають допомогти Україні, бо лише перемога Києва зможе допомогти звільнити "окуповані Московією" землі


Учасники Форуму вільних держав Постросії у Jamestown Foundation, Вашингтон, 16 квітня 2024 року.
Учасники Форуму вільних держав Постросії у Jamestown Foundation, Вашингтон, 16 квітня 2024 року.

Представники поневолених народів Росії закликали США та їхніх союзників підтримати Україну в її боротьбі проти "російської геноцидної війни" до повної перемоги України та деокупації всіх українських територій.

У декларації представники різних народів, які проживають на території Росії та вважають свої землі "окупованими Кремлем", кажуть, що лише повна перемога України зможе принести свободу цим народам.

"Будь-які реальні та суттєві зміни до території фейкової Російської "Федерації" є неможливими без повної та безумовної поразки у геноцидній війні проти України", – мовиться у декларації, яку 16-го квітня ухвалили представники поневолених народів Росії – від Карелії та Інгрії (Ленінградська область) на заході до Бурятії та Камчатки на сході.

Учасники Форуму вільних держав Постросії, який проходив у Вашингтоні, вважають, що "деколонізація та деімперіалізація територій Північної Євразії", "може стати реальністю лише у контексті повної деокупації та перемоги України".

"Тому всі форми допомоги – військова, фінансова, дипломатична, інформаційна та матеріальна – мають бути надані Україні у боротьбі за міжнародне право, мир, свободу, не лише у повному обсязі, але і без затримок та перерв, спричинених бюрократичними процедурами, які прямо сприяють продовженню московського мілітаризму та імперської експансії", – мовиться в ухваленій Вашингтонській декларації форуму.

Учасники конференції обговорювали питання звільнення своїх народів від російського колоніального панування. Вони вважають, що для досягнення цієї мети підходять різні методи – від мирних протестів – до збройної боротьби.

Вони закликали усіх прихильників свободи та незалежності підтримувати зв’язок між собою, створювати громадські спілки та організації, а також партизанські з'єднання, щоб звільнити від панування Московської імперії такі території, як Башкортостан, Саха (Якутія), Інгрія (Ленінградська область), Черкесія, Чувашія, Сибір, Бурятія, Карелія, Інгушетія, Кубань, Алтай, Псков, Тува, Урал Новгород, Помор'я, Дон та інші.

Загалом у форумі вільних держав Постросії беруть участь представники понад 40 корінних народів, як вони кажуть, "окупованих Московією".

Міжнародна спільнота та громадська платформа, що об'єднує лідерів рухів поневолених націй та регіонів сучасної Росії і ставить перед собою мети розпад Росії, була створена навесні 2022 року українським активістом Олегом Магалецьким у відповідь на повномасштабну війну Росії проти України та посилення авторитарно-тоталітарних практик російського режиму і союзного з ним режиму Білорусі. 17-го березня 2023 року Форум було визнано небажаною організацією в Росії.

Одним з учасників форуму є колишній російський депутат Державної думи Ілля Пономарьов, який не виключає, що деколонізація Росії може відбуватися збройним шляхом. За його словами, після зміни режиму у Москві ті народи, які заявлять про свою незалежність, повинні отримати можливість її реалізувати.

У Десятому форумі, що проходив у вашингтонському аналітичному центрі Jamestown Foundation, брали участь лідери національно-визвольних рухів поневолених Москвою народів, а також представники політичного та дипломатичного сектору держав ЄС та США, зокрема, аналітик Jamestown Foundation, автор книжки "Неспроможна держава. Інструкція з розшматування Росії" Януш Бугайський та три колишніх посли США Пітер Меттіс, Джон Гербст та Вільям Тейлор.

Перший форум вільних держав Постросії відбувся у Варшаві у травні 2022 року, потім зібрання відбувалися у Чехії, Швеції, Бельгії – у стінах Європарламенту, у США, Японії, Британії, Франції та Італії.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG