Спеціальні потреби

Адвокат українських моряків добиватиметься їх визнання військовополоненими


На фото: Захоплені українські кораблі у Керчі

Російський адвокат Микола Полозов, який координує роботу зі звільнення українських моряків, розповів Російській службі "Голосу Америки", що він буде добиватись від влади Росії визнання українських моряків військовополоненими.

Полозов також відзначив, що моряків вже перевезли із Криму до Москви і утримують там у слідчому ізоляторі "Лефортово".

Існують певні умови за яких військовослужбовці стають військовополоненими. Ці умови об'єктивно створені

Раніше міністр закордонних справ України Павло Клімкін заявив українським ЗМІ, що Полозов координуватиме міжнародно-правову позицію, а Україна вважає захоплених Росією моряків військовополоненими.

Полозов розповів Російській службі "Голоса Америки", що захищатиме капітана другого рангу Дениса Гриценка.

"Існують певні умови за яких військовослужбовці стають військовополоненими. Ці умови об'єктивно створені. Існують Женевські конвенції, які ратифіковані РФ, існує стаття 15 Конституції Російської Федерації, яка визначає пріоритетність міжнародних угод над національним законодавством, і я спираюсь виключно на Конституцію та норми міжнародного права у даному питанні", - заявив Полозов.

Це більше ніякі не шахтарі, не військові у відпустці. Це не елемент гібридної війни

Адвокат також назвав інцидент у Керченській протоці актом прямої агресії військовослужбовців Російської Федерації проти військовослужбовців України.

"Це більше не шахтарі, не військові у відпустці. Це не елемент гібридної війни. Ситуація стає абсолютно зрозумілою і наше завдання вимагати від судів, від слідчих дотримання саме міжнародних норм", - заявив Полозов.

США засудили Росію через інцидент у Керченській протоці, а президент США Дональд Трамп скасував раніше заплановану зустріч із Путіним у рамках саміту G-20. При цьому президент США назвав причиною свого рішення неповернення Росією захоплених українських моряків та суден.

Дивіться також: Американець розпізнав у собі українця дізнавшись про Голодомор

Американець розпізнав у собі українця дізнавшись про Голодомор. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:06:02 0:00

XS
SM
MD
LG