Спеціальні потреби

Шоста річниця з дня вбивства Анни Політковської


Кілька десятків людей зібралось у Москві на мітинг пам’яті у шосту річницю вбивства журналістки Анни Політковської. Учасники звинуватили владу у небажанні знайти замовників вбивства журналістки, яка у час смерті вела розслідування порушень прав людини у Чечні.

«У Кремлі напевно знають замовників вбивства, оскільки все йде зверху. Але ми ніколи не дізнаємося», - переконана учасниця мітингу Галина.

Чимало критиків влади звертають увагу на те, що Політковську вбили сьомого жовтня, у день народження Володимира Путіна, критиком якого і була журналістка. Однак, опоненти називають це співпадіння провокацією проти Путіна.

За останньою офіційною версією слідства, у вбивстві жінки взяла участь група, зібрана чеченським кримінальним авторитетом Лом-Алі Гайтукаєвим. На весні 2011 року було затримано Рустама Махмудова за підозрою у безпосередньому виконанні замовлення. У серпні того ж року правоохоронці арештували Дмитра Павлюченкова, працівника московської міліції на час вбивства.

Павлюченкова звинувачують у координації злочину та у наданні пістолета, яким було вбито журналістку. У зв’язку з сумною річницею, державний департамент США оприлюднив спеціальну заяву:

«Зі смертю Політковської росіяни втратили голос, який сміливо повідомляв правду. Правосуддя не станеться поки не буде знайдено і притягнуто до відповідальності усіх причетних до її вбивства», - наголошується в заяві.

«У Кремлі напевно знають замовників вбивства, оскільки все йде зверху. Але ми ніколи не дізнаємося»
Галина,
учасниця мітингу

Державний департамент США обіцяє і надалі привертати увагу до цієї справи, як також до вбивства громадянина США, шеф-редактора російського видання журналу «Форбс» Пола Хлєбнікова, застреленого у Москві вісім років тому:

«Журналісти, які виступають проти порушень та працюють на захист фундаментальних прав їх співвітчизників, повинні бути захищеними», - підсумовує Державний Департамент Сполучених Штатів.

Нагадаємо, Анна Політковська була убита 7 жовтня о четвертій годині дня у під’їзді власного будинку.
  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

XS
SM
MD
LG