Спеціальні потреби

З 1 жовтня в українських лікарнях з’явиться бівалентна вакцина проти поліомієліту – МОЗ


Міністерство охорони здоров’я України заявило, що до кінця вересня має доставити вакцину від поліомієліту по регіонах. Перша партія цієї оральної бівалентної вакцини бельгійського виробництва була доставлена в Україну 9 вересня цього року в кількості 1 378 000 доз. Про це повідомила заступниця міністра охорони здоров’я з питань євроінтеграції Оксана Сивак.

Раніше Україна закупила майже півмільйона доз комбінованої вакцини «ПЕНТАКСИМ», до складу якої входить неактивована вакцина від поліомієліту. Крім того, в лікарнях лишається моновакцина проти поліомієліту - неактивована вакцина, яку можна використовувати для проведення першої вакцинації в дитини.

При цьому бівалентна вакцина використовуватиметься на українській території вперше після глобального переходу країн-членів ВООЗ на нову вакцину.

Україна - як і ще 156 країн світу - приєдналася до Глобальної стратегії ВООЗ, ухваленої на 68-й сесії Генеральної Асамблеї ООН, з переходу використання живої оральної тривалентної вакцини проти поліомієліту на двовалентну (або бівалентну) вакцину. Цей перехід був частиною програми із викорінення поліомієліту у світі.

Дивіться також: Від культурних програм до реабілітації воїнів АТО - як українці США допомогають своїй Батьківщині.

XS
SM
MD
LG