Спеціальні потреби

Польща проведе загальнонаціональні навчання у зв’язку з кризою в Україні


Міністр оборони Польщі Томаш Семоняк
Міністр оборони Польщі Томаш Семоняк

Польща проведе стрес-тест свого оборонного потенціалу у зв’язку з кризою в Україні.

У серії навчань, які пройдуть по всій країні, будуть задіяні уряд, місцева влада і військові, повідомив головний радник президента Польщі з питань безпеки.

Колишня країна східноєвропейського блоку, що стала членом НАТО в 1999 році, Польща стурбована, що російська анексія Криму та підтримка сепаратистів в Україні може стати передвісником спроб Москви знову заявити про свої права в решті частини Східної Європи.

Польща також прискорює програму модернізації своєї армії, вартість якої оцінюється в 33 мільярди доларів.

Міністр оборони Польщі Томаш Семоняк заявив, що його уряд сподівається отримати крилаті ракети Tomahawk від Сполучених Штатів чи іншої країни.

Польща оцінить свою загальну готовність до потенційного військового конфлікту, заявив Reuters голова Бюро національної безпеки генерал Станіслав Козей. Навчання, ймовірно, почнуться в другій половині цього року.

«Це ціла серія навчань, спрямована на перевірку готовності всіх елементів держави – уряду, міністрів, регіональних керівників, місцевих рад, районів – до кризи або війни», – заявив Козей, який є радником президента Броніслава Коморовського з питань безпеки.

За словами Козея, Росія веде «інформаційну війну» проти Заходу.

«Немає сумнівів у тому, що Польща вже є об’єктом російської агресії в цьому відношенні. Для цього використовуються телеканали, радіостанції, різні інтернет-тролі в соціальних мережах», – сказав він.

Відповідаючи на запитання про те, чи готова Польща поставити Україну летальну зброю, Козєй сказав, що рішення з цього питання поки не прийнято.

«Ведуться інтенсивні переговори на різних рівнях, але рішення буде прийнято тільки після ретельного вивчення питання польською та українською сторонами», – сказав Козей.

Відео - найголовніше

Мистецтво про непереможну силу жінки. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:27 0:00
XS
SM
MD
LG