Спеціальні потреби

Польський міністр хоче видати Романа Полянського Сполученим Штатам


Роман Полянський
Роман Полянський

У Польщі органи влади розпочали нові заходи в справі видачі відомого кінорежисера Романа Полянського Сполученим Штатам, де його хочуть судити за звинуваченням у незаконних зв’язках з неповнолітньою особою.

Міністр юстиції Польщі Збіґнєв Зьобро заявив, що він звернувся до Верховного суду, щоб той скасував рішення суду нижчої інстанції про заборону видачі.

Зьобро, який також займає посаду генерального прокурора, твердить, що статус Полянського як славнозвісної особи, охороняв його від справедливості.

Адвокат Полянського Ян Ольшевський заявив, що він передбачав, що генеральний прокурор відновить зусилля щодо видачі кінорежисера, але додав, що він цим не турбується.

«Рішення суду у Кракові юридично дійсне», – сказав Ольшевський. – «Роман Польянський не має причини турбуватися».

У 1977 році Польянський визнав себе винним у тому, що мав сексуальний контакт з 13-річною дівчиною під час знімальної сесії в Лос-Анджелесі після спожиття шампанського і наркотиків.

Він провів 42 дні в ув’язненні із 90-денного вироку, на який його засуджено в рамках домовленості. Проте він утік із Сполучених Штатів наступного року, побоючись того, що суддя, який слухав справу, міг скасувати домовленість і засудити його до багаторічного ув’язнення.

Сполучені Штати весь час вимагають видачі Польянського, щоб віддати його під суд.

Дивіться також: Порошенко, Ющенко, Ахметов, Клюєви та ін. - в "Архіві клептократії", представленому у США

Порошенко, Ющенко, Ахметов, Клюєви та ін. - в "Архіві клептократії", представленому у США. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:23 0:00

XS
SM
MD
LG